Nejnovější zprávy: Město Ostrava může postavit novou tramvajovou trať i bez souhlasu obvodů Ostrava v běhu času: Stará škola na Zádvoří kdysi a dnes

Společnost

Top 10 ostravských kadeřníků: Dalibor Strouhal, barbershop Dream Men

Magazín PATRIOT přináší seriál, v němž postupně představí příběhy deseti nejlepších ostravských kadeřníků.

První ostravský barbershop Dream Men otevřel před čtyřmi lety Dalibor Strouhal, který se se svým holičstvím stihl už třikrát přestěhovat a nyní se nachází v budově Harley Davidson v ulici U Stadiónu.

„Stříhat jsem začínal u jednoho Makedonce v salóně na Stodolní, dělal jsem pánské a naučil jsem se pracovat s břitvou. Pohyboval jsem se i v dámském kadeřnictví, kde jsem se staral o pány, ale nebylo to ono, chyběl mi tam ten klid a pohoda. Rozhodl jsem se tedy otevřít vlastní pánský salón,“ vzpomíná na začátky Strouhal, který založil první barbershop před čtyřmi lety v Mariánských Horách v malém prostoru o dvou křeslech.

Spojení právě s Harleyem pak není náhodné. Dalibora oslovil majitel, který byl jeho zákazníkem a nabídl mu právě toto místo, které společně sladili do jednotného designu.

„Navzájem se tady podporujeme, doplňujeme a pořádáme různé akce,“ vysvětluje Strouhal, který si potrpí především na klid a přátelskou atmosféru.

Společně pak organizují charitativní i jiné akce. Fotili také pro velkou světovou značku Luxina v prodejně s motorkami o patro níže.

„S tou firmou jsme se domluvili, že uděláme focení tady. Já pro ně školím po celé České republice. Společně s Harleyem, který nám poskytl motorky i oblečení, vznikla taková super kolekce pro chlapy,“ přibližuje.

V Dream Menu v současné době fungují čtyři barbeři. Do zdejšího prostoru společně s Daliborem nastoupil kolega Martin, se kterým spolupracuje tři roky.

Dalším je Aleš, který se ke dvojici přidal před necelým rokem a půl, a v prosinci roční spolupráci oslaví i Lukáš, který se k týmu připojil z řad zákazníků.

Na místě vládne přátelská atmosféra a docházejí zde pravidelní zákazníci, kteří si zde najdou cestu ze všech koutů Česká, ale i světa.

„Od začátku jsem do toho chtěl vložit srdce a fakt makat. Dělal jsem třeba sedm dní v týdnu, patnáct hodin denně a nenechal si utéct jediného klienta. Ti nejspokojenější a nejvěrnější se k vám potom vrací, ať už jsou kdekoliv,“ říká Strouhal, který má sice diář plný na týdny dopředu, ale věnuje se klientům individuálně někdy až do nočních hodin, když je potřeba.

„Nehoníme to tady na tu kvantitu, mně se to prostě nelíbí, jak je to takové masové a jede to jak na běžícím páse. Fungujeme jako klub pro chlapy, kteří si za námi přijdou třeba jen pokecat, na kafe. Z devadesáti procent se nám tady vracejí pořád ti samí lidi,“ upřesňuje Strouhal.

V salónu mají už zaběhnutou klientelu a nerozlišují zákazníky, nikoho neupřednostňují a každý je u nich hvězda. „My jsme prostě parta kluků, které tahle práce baví. Co je taky naší součástí, že nemáme bonton, jsme takoví, jací jsme, mluvíme tady někdy i bez servítek, dáme si v práci panáka a neřešíme, jestli zákazník přijel ve Felícii nebo v Mercedesu, v montérkách nebo v obleku,“ dodává s tím, že kdyby měli za každé sprosté slovo házet peníze do kasičky, tak si všichni čtyři holiči mohou zajet na krásnou dovolenou.

Stojí si však za tím, že poskytují prvotřídní služby na nejvyšší úrovni. Sledují nejnovější trendy a sami si je pak zvelebují podle svého stylu a systému práce.

Dosud jste v seriálu četli:
Top 10 ostravských kadeřníků: Veronika Stará Be your hair & Beauty Studio
Top 10 ostravských kadeřníků: Martin Grubr, salón By the way

Martina Kotulová

Fotogalerie

Foto dne