Strojírna ArcelorMittal dodá do Polska výklopníky za 30 milionů

22.2.2017 07:15 Byznys 0

Strojírna ArcelorMittal Engineering Products Ostrava získala ve spolupráci se svou sesterskou společností ArcelorMittal Service Group v polských Katovicích zakázku na výrobu dvou vagonových výklopníků v ceně téměř 30 milionů Kč pro polskou elektrárnu Jaworzno III.

Strojírna ArcelorMittal dodá do Polska výklopníky za 30 milionů

Foto: ArcelorMittal Engineering Products

Výklopníky nyní firma vyrábí, dodá je do poloviny letošního roku, sdělila mluvčí společnosti ArcelorMittal Ostrava (AMO) Barbora Černá Dvořáková.

Rotorové výklopníky budou v elektrárně vyklápět vagony s uhlím. „Výklopník celý vagon nadzvedne a otočí o 175 stupňů, čímž se obsah vagonu vyprázdní. Každý výklopník bude mít nosnost 90 tun a za jednu hodinu vyklopí až 20 vagonů, tedy až 1100 tun uhlí,“ popsala mluvčí.

Výrobně opravárenský podnik ArcelorMittal Engineering Products Ostrava je dceřinou společností AMO. Závod sdružuje strojírenskou a slévárenskou výrobu.

Vyrábí především strojní díly a zařízení, ocelové konstrukce a železniční dvojkolí, v oblasti slévárenství je zaměřen na výrobu odlitků z oceli a litiny.

Další významnou činností závodu jsou opravy elektrických strojů, výroba válců pro válcovny a tepelné zpracování strojírenských výrobků.

Společnost ArcelorMittal Ostrava vyrábí ročně více než dva miliony tun oceli. Své výrobky vyváží do více než 40 zemí. Podnik má i s dceřinými společnostmi 7150 zaměstnanců. Patří do největší světové ocelářské skupiny ArcelorMittal.

Přečtěte si více z rubriky "Byznys", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.