Nejnovější zprávy: Slezské zemské muzeum připomene život a módu v Československu Při nehodě dvou aut museli hasiči vyprostit jednoho zraněného

Společnost

Sportovní novinka: Opavané mohou na fotbal, basket a hokej s jednou permicí

Za 1590 korun mohou sportovní nadšenci v Opavě v sezóně 2017/2018 fandit hned třem klubům najednou. A to díky nové permanentce s názvem "Opava fandí", která umožňuje navštěvovat domácí mistrovská, přátelská i pohárová utkání fotbalistů, basketbalistů a hokejistů. Dámský doprovod má navíc vstup zdarma.

„Permanentka, která umožňuje vstup zdarma nejen držiteli, ale také jeho dámskému doprovodu, se bude za 1590 korun prodávat v Turistickém informačním centru na Horním náměstí. Opatřena bude čárovým kódem, aby byl znemožněn vstup na jednu permanentku více osobám,“ uvedl v tiskové zprávě první náměstek opavského primátora Martin Víteček.

Město, které je vlastníkem všech tří sportovních klubů, tedy fotbalového SFC, basketbalového BK i hokejového Slezanu, chce podnítit fanoušky k návštěvám různých utkání napříč sporty, které samo financuje. Pro fanoušky bude důležitá zejména skutečnost, že se manažeři klubů zavázali k nastavení termínové listiny tak, aby se domácí zápasy navzájem nepřekrývaly.

Jelikož jde o pilotní projekt, který se rozběhl 1. srpna, bude na nadcházející sezónu vytištěno celkem sto permanentek „Opava fandí“. Jen pro zajímavost, druholigoví fotbalisté Opavy mají pro vlastní „permice“ stanoveny dvě cenové hladiny ve výši 800 nebo 1 100 korun.

Jak bude společná „permice“ v praxi fungovat? Na její zadní straně bude uvedeno, jaká utkání jednotlivých klubů mohou fanoušci navštívit a jaký sektor hlediště využít. Toto omezení platí u klubu SFC, kde společná permanentka umožňuje vstup pouze do sektorů F, G a H fotbalového stadionu.

„Prozatím s tím nemáme žádné zkušenosti a nevíme, jak to ovlivní prodej permanentek v jednotlivých klubech, proto je to limitováno stovkou. Je třeba si uvědomit, že permanentka nabízí významnou slevu pro vstup na celou sezónu,“ doplnil Víteček, který věří, že se jedná o počátek společné prezentace předních městských klubů.

V rámci propagace projektu „Opava fandí“ připravuje město s kluby také výrobu společných propagačních předmětů.

Foto dne