Nejnovější zprávy: Můj první dabing? Jediná věta: Máte telefon, vzpomínal v Kafrárně Alexej Pyško ​Galakoncert Českého rozhlasu Ostrava: Marie Rottrová rozezpívá Gong!

Společnost

Sdílená kola jsou v Ostravě populární, jsou k mání už na 45 místech

​Sdíleným růžovým kolům v Ostravě se opravdu daří. V pátek 1. června uplynul měsíc od spuštění systému sdílení jízdních kol v Ostravě.

Foto: Ostrava

K dispozici je už 45 míst (z původně plánovaných 39), kde si kola můžete půjčit. "Dvě další místa přibyla, jedná se o stanice Nová Karolina Park (před Hello bank) a před Minikinem kavárna v Kostelní ulici," uvedla mluvčí Magistrátu města Ostravy Andrea Vojkovská.

Nejvytíženější jsou stojany na Masarykově a Smetanově náměstí. Systém v Ostravě patří k nejvytíženějším a tedy nejúspěšnějším v České republice. "Patříme spolu s Prahou na vrchol pomyslného žebříčku mezi sedmi městy, kde Rekola systém provozují," uvedla mluvčí.

Společně s provozovatelem služby připravuje Ostrava informační letáčky, které budou k dostání v pobočkách OIS, a také základní informace o ježdění na růžových kolech, které budou připevněny ve formě jednoduše pochopitelných obrázků přímo na stojanech.

Pro ty, kteří jezdí na sdílených kolech často se nabízí možnost předplatného. Na rok se dá pořídit za 1199 Kč (cca 150 Kč za měsíc), za tuto cenu předplatitel získá nepočítaně jízd do 60 minut, a to nejen v Ostravě, ale i dalších městech, ve kterých Rekola systém provozují.

"Pokud jste si půjčili růžové kolo, které má problém, nahlaste závadu do aplikace. Nejezděte na vypuštěných kolech, používejte stojánek, nezhasínejte světla a zamykejte před jízdou zámek k řídítkům, aby se nerozbil," uvedla Vojkovská.

Prosíme uživatele bickylů Rekola, aby nejezdili po chodnících. Je nutné dbát bezpečnosti provozu. A kolo patří na cyklostezky a cesty, prosím, jezděme po nich," dodala mluvčí.

Foto dne