Nejnovější zprávy: ​Umělci z našeho kraje obdrží v dubnu výroční Ceny Jantar. Víme, jak ceny vypadají! U nás si vyrobíte cokoli, třeba i vlastní domek, říká ředitel Fajne dílny

Společnost

S Janáčkovou filharmonií Ostrava si příští rok zazpívají Klus a Ewa Farna

S Janáčkovou filharmonií Ostrava si v příští koncertní sezoně zazpívají například zpěvák Tomáš Klus či zpěvačka Ewa Farna.

Orchestr chystá i koncert s vítězem Eurovize 2009 Alexanderem Rybakem. V předvánočním čase pak doprovodí i kapelu Hradišťan. Novinářům to řekl ředitel filharmonie Jan Žemla.

V minulosti se takové počiny filharmonie vždy setkaly s úspěchem. Společně už orchestr vystupoval s Lucií Bílou, kapelou Zrní či s Jaromírem Nohavicou.

„Tentokrát jsem oslovil dva interprety, kteří jsou s Ostravou spjatí. Jde právě o Tomáše Kluse a Ewu Farnu. Oba na spolupráci přistoupili. Jsem zvědavý, co z ní vzejde,“ řekl ředitel.

V klasických symfonických cyklech orchestr uvede hned několik mistrovských děl. „Připravujeme Haydnovo Stvoření nebo několik koncertů – Bruchův houslový, Dvořákův violoncellový, Rachmaninovův 3. klavírní,“ uvedla mluvčí orchestru Jana Knižátková.

Interprety budou špičkoví domácí i zahraniční umělci. Zahraje Lukáš Vondráček, Tomáš Jamník, Vilém Veverka, Jan Martiník, Pavel Šporcl nebo Leoš Svárovský či Federico Colli, Fabiola Kimová a další.

Foto dne