Nejnovější zprávy: Velká fotogalerie: Takhle pařili lidé v Ostravě na Oldies festivalu! Fotogalerie: Takhle rychle může shořet auto

Společnost

Rozmary fotbalového podzimu: Baník čekají během týdne dva šlágry na Spartě

(Aktualizováno) Dva nesmiřitelné rivaly proti sobě postavil středeční los osmifinále fotbalového poháru Mol Cup. Ostravský Baník v něm 25. října zavítá na stadion pražské Sparty.

Kuriózní přitom je, že podle rozlosování aktuálního ročníku první ligy, se má na Spartu znovu dostavit hned o čtyři dny později. Na neděli 29. října (18:00) je totiž plánováno střetnutí 12. ligového kola.

„To, že budeme hrát s Baníkem dvakrát během jednoho týdne, je opravdu pikantní. Jako vždy očekávám, že to bude vyhecovaný a atraktivní zápas,“ uvedl při losování poháru generální ředitel Sparty Adam Kotalík.

Fanoušci Baníku mohou být spokojeni, protože právě pražského soupeře si zřejmě nejvíce přáli. Pochopitelně by však raději brali domácí prostředí.

„Chtěl jsem hrát doma, což nám nevyšlo, dostali jsme navíc velmi kvalitního soupeře. Uvidíme, v jakém termínu se nakonec bude hrát, ale rozhodně se v Praze popereme o postup, i když v roli favorita bude Sparta,“ citoval baníkovský klubový web trenéra Radima Kučeru.

Ostatně, právě v Ostravě se baníkovci utkali se Spartou naposled. Bylo tomu v neděli 6. prosince 2015, kdy pouhé tři tisícovky diváků na Městském stadionu viděly těsnou prohru 0:1, o kterou se postaral hostující útočník David Lafata. Poslední výjezd na Letnou se uskutečnil počátkem stejné sezóny. Baník 1. srpna 2015 vedl díky gólu Martina Kouřila, ale sparťané nakonec v závěru skóre otočili a vyhráli 3:1.

Jen pro zajímavost, v Praze se Baroš a spol. během října předvedou celkem třikrát, protože je již tento pátek od 20:15 čeká důležitý souboj v Ďolíčku s Bohemians 1905.

Z dalších týmů z našeho regionu byla při losování osmifinále Mol Cupu v pozoru ještě Karviná, která zavítá na hřiště Liberce.

Foto dne