Nejnovější zprávy: ​Letošní Oktobeerfest je velké lákadlo. První vlna lístků je pryč! Novým ministrem kultury má být Lubomír Zaorálek

Společnost

​Policie v Chotěbuzi narazila na náklad polského hovězího masa

Hlídka policistů a pracovníků moravskoslezské veterinární správy dnes v Chotěbuzi na Karvinsku při kontrole, která začala kvůli kauze s hovězím masem z polské farmy, narazila na náklad polského hovězího masa.

Ilustrační foto: Archiv

Kontroloři na místě odebrali vzorky a z převozních dokladů zjistili, kam zásilka míří, řekl ředitel ostravské krajské veterinární správy Severin Kaděrka.

V Moravskoslezském kraji hlídky kontrolují nákladní auta po celém úseku hranice s Polskem od Bruntálska po Karvinsko. Na kontrolách se podílejí pracovníci krajské veterinární správy, policisté i celníci. Kontroly začaly dnes v 05:00 a skončily okolo 09:00. Pokračovat budou do čtvrtka.

"V terénu jsme měli tři hlídky. V Bohumíně jsme například zastavili s policií sedm automobilů. Tři vezly náklad potravin živočišného původu, ani v jednom případě to nebylo hovězí maso," uvedl Kaděrka.

Naopak v Chotěbuzi na Karvinsku náklad hovězího masa hlídka objevila. "Provedli jsme odběr vzorků a čekáme na výsledky rozborů. Zkontrolovali jsme i převozní doklady, pokud by se objevilo podezření, že jde o závadné maso, přijmeme další opatření. Monitorujeme, kam maso směřuje," řekl Kaděrka.

Na Polsko, které patří k předním vývozcům hovězího, se v posledních dnech obrací pozornost kvůli porážkám nemocných krav a obchodování s jejich masem.

Z problematických polských jatek, na nichž se porážely nemocné krávy, se v Česku víc než sto kilogramů dostalo ke spotřebitelům, včetně restaurací.

Kontroly dováženého masa začaly dnes ještě v Královéhradeckém, Libereckém a Pardubickém kraji.

Foto dne