Policie už 20 dní marně hledá seniora, který zřejmě utonul v Odře

19.5.2017 12:16 Společnost 0

Policie zatím neúspěšně pátrá po seniorovi, který se před časem pravděpodobně utopil v rozvodněné Odře na Novojičínsku.

Policie už 20 dní marně hledá seniora, který zřejmě utonul v Odře

Ilustrační foto: Archiv

Policisté prohledávají břehy i níže po proudu. Do pátrání se zapojují i policisté dalších obvodních oddělení, řekl mluvčí novojičínské policie Petr Směták.

Pětasedmdesátiletý muž se v rozvodněné Odře zřejmě utopil před časem, když vyrazil na procházku kolem toku, který v danou dobu dosahoval druhého stupně povodňové aktivity, tedy pohotovosti. Policisté po muži začali pátrat o den později.

Řeky, kterým koncem dubna zvedly hladiny deště, mají v Moravskoslezském kraji zatím zřejmě dvě oběti. V rozvodněné řece se pravděpodobně utopila šedesátiletá žena, která se šla kolem ní projít. Její tělo se našlo poblíž Frenštátu pod Radhoštěm na Novojičínsku.

O den dříve zemřel senior v Příboru na Novojičínsku, který asi také utonul. Příčinu smrti musí ale ještě v obou případech určit nařízená pitva.

Hladiny řek v Moravskoslezském kraji se zvedly v pátek 28. dubna po předchozích několikadenních deštích.

Situace v Povodí Odry se ale začala ještě ve stejný odpoledne uklidňovat. Déšť ustal a hladiny postupně klesaly. Na některých místech kulminovaly v noci na 29. dubna.

Přečtěte si více z rubriky "Společnost", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.