Nejnovější zprávy: Na Majálesu Ostrava 2019 ​vystoupí také Mig 21 a Ben Cristovao! ​Na Landeku opět fárá koník Ferdinand, připomíná osudy pomocníků havířů

Společnost

Opilý motocyklista smetl na přechodu důchodkyni. Žena na místě zemřela

​Ve čtvrtek v podvečer motorkář na vyznačeném přechodu pro chodce smetl sedmdesátišestiletou ženu.

Ilustrační foto: Archiv

Nehoda se stala v třinecké Dukelské ulici. Osmadvacetiletý řidič motocyklu značky Ducati Monster jel ve směru od Vendryně.

Rychlost jízdy nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem stroje a předpokádanému stavebnímu a dopravně technickému stavu komunikace.

"Na motocykl usedl ovlivněn alkoholem, dechová zkouška byla pozitivní, motorkář nadýchal 0,8 promile," uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Osmasedmdesátiletá žena, která byla sražena motocyklem, nejevila v okamžiku příjezdu posádek záchranářů žádné známky života.

Záchranáři proto ihned pokračovali v laicky zahájené snaze o záchranu postižené, a to rozšířenou resuscitací za pomoci přístrojové techniky a léků.

"Veškerá snaha týmu však byla marná, krevní oběh pacientky se nepodařilo obnovit a zasahující lékař musel konstatovat její smrt," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Ošetřen s lehkým poraněním musel být také osmadvacetiletý motocyklista, kterého následně záchranáři transportovali na chirurgickou ambulanci třinecké nemocnice.

Muž byl po ošetření zadržen a umístěn do policejní cely. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti.

Foto dne