Nejnovější zprávy: Slavné výročí: Před 120 lety vyjel z Kopřivnice Präsident! ​MOVE fest je ochutnávka možností, říká ředitelka tanečního festivalu

Byznys

Novým ředitelem ostravské Škody Vagonky se stal Martin Bednarz

Novým generálním ředitelem ostravské společnosti Škoda Vagonka ze skupiny Škoda Transportation se stal dvaačtyřicetiletý Martin Bednarz.

Dříve působil například v kopřivnické automobilce Tatra nebo naposledy ve společnosti Vítkovice Heavy Machinery. Ve Škodě Vagonce vystřídal Michala Kurtince, který završil v Ostravě tříleté působení a nadále zůstává v představenstvech dceřiných firem Škoda Vagonka, Pars nova a Movo, sdělila mluvčí skupiny Škoda Transportation Lubomíra Černá.

„Hlavním důvodem této změny je další personální posílení skupiny. Úkolem nového ředitele bude dokončení zakázky pro Deutsche Bahn, definice a naplnění strategie dalšího směřování společnosti s ohledem na objem získaných zakázek v rámci celé skupiny,“ uvedl předseda představenstva společnosti Škoda Transportation Tomáš Ignačák.

Bednarz je absolventem Ekonomické fakulty Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava. Působil v manažerských pozicích v řadě významných strojírenských firem, mimo jiné v evropské skupině GCE nebo v České zbrojovce v Uherském Brodě.

Dva roky řídil automobilku Tatra. Před příchodem do firmy Škoda Vagonka, v níž už rovněž dříve pracoval, byl Bednarz generálním ředitelem společnosti Vítkovice Heavy Machinery ze strojírenské skupiny Vítkovice Machinery Group.

Škoda Vagonka vyrábí elektrické vlaky pro příměstskou dopravu, motorové soupravy nebo osobní přípojné vozy. Společnost je přímým pokračovatelem tradice více než 115leté výroby osobních kolejových vozidel, v roce 2001 se výroba přestěhovala ze Studénky do Ostravy a v roce 2005 firmu ovládla skupina Škoda Transportation.

Elektrické jednotky vyrobené v Ostravě jezdí kromě Česka také v Litvě, Ukrajině nebo Slovensku.

Foto dne