Nejnovější zprávy: ​Kino na hranici nabídne filmové zážitky, legendární tvůrce i skandální snímky Ostrava nechá přestavět někdejší kanceláře v Husově ulici na byty

Společnost

Motorkáři vyrazili na cesty, dva těžce zranění skončili v nemocnici

​Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly dnes, v sobotu 14. dubna, u dvou vážných nehod motocyklistů.

Foto: Záchranáři

Odehrály se nejprve na Bruntálsku a poté na Karvinsku. U obou případů pracovala posádka vrtulníku LZS Ostrava, a to spolu s pozemními posádkami.

První událost přijali operátoři několik minut před devátou hodinou ráno. Čtyřiačtyřicetiletý motocyklista poblíž obce Rázová skončil po střetu s vozidlem mimo silnici.

"Utrpěl poranění horní končetiny, zůstal však při vědomí. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej vrtulník LZS transportoval do Fakultní nemocnice v Ostravě," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Po třinácté hodině vzlétal vrtulník k dalšímu motocyklistovi, který havaroval na silnici u Bohumína.

"Po pádu se strojem zůstal zaklíněn pod svodidly. Byl v bezvědomí a jeho dýchání selhávalo. Zasahující lékař u něj zjistil závažná poranění hlavy a hrudníku," uvedl mluvčí.

Sedmadvacetiletému muži bylo nutno zajistit dýchací cesty a umělou plicní ventilaci. Po dalších nutných opatřeních jej letečtí záchranáři šetrně přepravili na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice.

"Při předání byl postižený v přímém ohrožení života," dodal mluvčí.

Foto dne