Nejnovější zprávy: Můj první dabing? Jediná věta: Máte telefon, vzpomínal v Kafrárně Alexej Pyško ​Galakoncert Českého rozhlasu Ostrava: Marie Rottrová rozezpívá Gong!

Sport

Karviná má na střed tabulky, říká šéf klubu a primátor Jan Wolf

Prvoligoví fotbalisté Karviné se zachránili v posledním zápase sezony a poslali do druhé ligy Jihlavu. Jak hodnotí sezonu šéf klubu a primátor Karviné Jan Wolf?

Foto: MFK Karviná

Pane primátore, jste zároveň i předseda karvinského fotbalu - jak hodnotíte uplynulou sezonu?
S odstupem času ji hodnotím kladně, i když jsme si situaci ke konci zbytečně zdramatizovali, ale tak to ve fotbale a sportu všeobecně někdy chodí. Nechci, ať to zní nějak sebemrskačsky, ale pro tým, jako je Karviná, který hraje s jedním s nejnižším z rozpočtů, bude vždy úspěch, když ligu udrží.

Zprvu to nevypadalo, že se budete až do posledního kola rvát o záchranu - co se stalo?
Dlouhá řada remíz i s týmy ze špičky tabulky vypadala zpočátku hezky, ale když se delší dobu nedostavilo vítězství, kluci v kabině to začali pociťovat na psychice, což se zápas od zápasu prohlubovalo, a finále bylo hodně dramatické. Naštěstí jsme to zvládli.

Oproti například Baníku máte mnohem skromnější rozpočet a tedy i podmínky - jak na tom Karviná v uplynulé sezoně byla?
Jak jsem již uvedl výše. Myslím si, že hrajeme s jedním z nejnižších rozpočtů z ligy, přesto jsme schopni hrát vyrovnané zápasy s týmy jako je Baník, či Sparta. Chybí nám nějaký generální sponzor – to je fakt. Moc bych si přál, aby některý z významných zaměstnavatelů, který na Karvinsku působí, přehodnotil situaci a zapojil se do sponzoringu. Není to pouze o první lize. Máme přes 400 dětí, o které se staráme, a které vedeme k tomu, aby sportovaly, aby měly nějaké cíle, ale hlavně, aby svůj volný čas využily jinak než u počítače, nebo ještě hůře s drogami. Samozřejmě, první liga, to už je taková třešnička v celém tom systému a je strašně hezké vidět, když si desetiletí kluci před domem hrají na Wágnera, Janečku nebo Panáka.

Plánujete, nebo vidíte šance, že se rozpočet pro další sezonu zvýší?
Samozřejmě, snažíme se oslovovat velké firmy z našeho okolí. Bez nich to půjde jen velmi těžce, protože liga se bez určitého rozpočtu prostě hrát nedá.

Jak ochotné jsou karvinské firmy fotbalu více pomáhat?
Hlavním problémem je, že firmy, které působí v Karviné, mnohdy mají centrálu úplně někde jinde. A to si myslím, že je pro nás zásadní problém. Management těchto firem také mnohdy není z Karviné a proto k městu nemají vybudovaný vztah, nejsou to takzvaní patrioti Karviné a tudíž je velmi těžké se s nimi domluvit na nějaké spolupráci.

Můžete prozradit, co čeká karvinský fotbal v nové sezoně?
Pevně věřím, že udržíme ligu, že budeme hrát se stejnou euforií jako ve dvou posledních letech a že budeme mít i velký kus štěstí, bez kterého to jde někdy jen velmi těžce.

Máte už jasno o tom, kdo bude Karvinou trénovat, zda a jak mužstvo posílí, kdo odejde?
Máme nového trenéra (Roman Nádvorník, pozn. red.), který doufám dá klukům nový impulz, nakopne je, ať máme v podzimní části komfortní počet bodů a na jaře nemusíme zažívat ty nervy, kterými jsme si prošli letos na konci jarní části. Smozřejmě se rýsují nějaké přestupy, ale tady bych ještě nechtěl být konkrétní, ať nepřekazím daná jednání.

Co vám v uplynulé sezoně udělalo radost?
Obrovskou radost mi udělal poslední zápas sezony. Ti kluci tam opravdu nechali všechno a tím nemyslím jen hráče. Byl to celý tým, který si prostě věřil, že Jihlavu udělá a taky to dokázali. Tím ukázali obrovského ducha a kvalitu celého týmu, a za to jím patří velký dík.

Kde vidíte karvnské A mužstvo v nové sezoně?
Moc bych si přál, abychom hráli střed tabulky. Mužstvo už několikrát dokázalo, že má na to, hrát pěkný fotbal a dokáže být vyrovnaným soupeřem prvoligovým stálicím. Máme krásný stadion, návštěvnost je výborná, lidi se v Karviné fotbalem baví a to je důvod, proč to dělám a z čeho mám pak velkou radost.

Foto dne