Hejtman a poslanec Ivo Vondrák chce zvládnout obě funkce. Bude li si muset vybrat, zůstane hejtmanem

1.11.2017 05:46 Politika 0

Moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák chce s vedením hnutí ANO ještě jednat o souběhu funkcí hejtmana a poslance.

Hejtman a poslanec Ivo Vondrák chce zvládnout obě funkce. Bude li si muset vybrat, zůstane hejtmanem

Hejtman Ivo Vondrák. Foto: MSK

Pokud by se ale musel rozhodnout pro jednu z funkcí, vzdal by se poslaneckého mandátu. K rozhodnutí pro jednu z funkcí své hejtmany, kteří byli zároveň zvoleni poslanci, vyzvalo širší vedení hnutí ANO.

„Situace je taková, že já jsem od začátku jasně deklaroval, že jdu do těchto voleb se souběhem funkcí. Získal jsem poměrně velké množství preferenčních hlasů (pozn. – 15.592, nejvíce v kraji), takže já teď ještě budu chtít s naším výborem jednat, co je k tomuto rozhodnutí vedlo, protože si myslím, že efekt v té kumulaci funkcí je,“ řekl Vondrák.

Řekl, že musel-li by se přesto rozhodnout, dá přednost funkci hejtmana. „Já nehodlám ten kraj, za který nesu zodpovědnost, nechat bezprizorní, čili jinými slovy řečeno – priorita absolutní je být hejtmanem. Pokud na tom budou takto trvat, tak mi nic jiného nezbude. Ale vnímám to do jisté míry jaksi, řekněme, jako porušení toho, co jsem sliboval v rámci voleb, že to chci spojit dohromady,“ řekl Vondrák.

ANO v Moravskoslezském kraji ve volbách vyhrálo se ziskem 35,42 procenta hlasů. Po Ústeckém kraji to byl druhý největší zisk mezi všemi kraji.

Přečtěte si více z rubriky "Politika", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.