Nejnovější zprávy: Centrem Ostravy prošel první průvod hrdosti gayů a leseb Vítkovické století: Druholigová věčnost trvala skoro třicet let

Společnost

Blíží se ostravské Vánoční trhy! Připravte se na řadu novinek

​Vánoční trhy v centru Ostravy, které začnou 29. listopadu, letos nabídnou několik novinek.

Foto: Archiv

Vedle Masarykova a Jiráskova náměstí a Solné ulice se trhy rozšíří do prostoru bývalé květinové síně. Nové budou i studentské Vánoce na Smetanově náměstí, kde budou pro návštěvníky připraveny workshopy, přednášky, taneční a hudební vystoupení a stánky s občerstvením.

Také bude prodloužena trasa vánočního vláčku, řekla dnes mluvčí radnice Jana Pondělíčková.

Vánoční program tradičně nabídne kluziště pod širým nebem, dobové kolotoče nebo betlémy s živými zvířátky.

"Na Jiráskově náměstí budou moci děti psát vzkazy Ježíškovi, vyrábět vánoční přání nebo jednoduchou vánoční ozdobu. V průběhu konání vánočního jarmarku se návštěvníkům představí řada divadel, lidových a dalších hudebních souborů," uvedla Pondělíčková.

Chystají se i koncerty známých interpretů a v Ostravě tak vystoupí třeba Mirai, Perutě, David Stypka nebo Ondřej Ruml s kapelou. Trhy potrvají do 23. prosince.

Na 2. prosince se na Masarykově náměstí chystá od 17:00 rozsvícení vánočního stromu, program začne o hodinu dříve.

"Strom bude stejně jako v loňském a předloňském roce umělý, je deset metrů vysoký, 4,5 metrů široký a skládá se z více než 27.000 větví. Bude mít výzdobu složenou z ozdob z předchozích let včetně hvězdy se znakem města Ostravy na jeho špici. Strom bude nazdoben do stříbrné a smetanové barvy," uvedla mluvčí. Instalace začne v příštím týdnu.

Na Jiráskově náměstí bude od 19. prosince ledový strom. Vše doplní další vánoční prvky, například taverna s rozhlednou, andělé či světelné brány. Rozšíří se i místa ke konzumaci jídla a nápojů.

Návštěvníky budou provázet také nové dřevěné směrovky. V příštím týdnu začne v Ostravě i vánoční výzdoba ulic, kde bude rozmístěno 470 různých ozdob.

Foto dne