Nejnovější zprávy: Senátor Nytra: Ostrava spí, podívejte se, kde je Brno nebo Katowice Policie pátrá po uprchlém vězni z Ostravy

Společnost

Baník zvýšil ceny vstupenek, za Spartu či Slavii si fanoušci připlatí

Na druhou ligu se chodilo na Baník za lidovou stovku, po postupu do nejvyšší soutěže fanoušci zaplatí o něco víc. Vstupenka na prvoligový fotbal bude v Ostravě stát od 150 do 350 korun.

Po návratu do první ligy přichází oblíbený ostravský klub s novou strategií v cenové politice. Výše cen jednorázových vstupenek se bude v nové sezóně 2017/2018 odvíjet od atraktivnosti daného zápasu.

Mezi nejatraktivnější soupeře management Baníku zařadil Spartu, Slavii, Plzeň a pak také regionálního rivala Karvinou a moravské soky z Olomouce a Brna. Základní cena vstupenek se v těchto případech bude pohybovat v rozmezí od 250 do 350 korun.

Na utkání s ostatními týmy i včetně pohárových soupeřů v MOL Cupu se budou vstupenky prodávat v příznivějším cenovém rozpětí, a to od 150 do 250 korun. Speciální kategorii pak představují VIP vstupenky, které vyjdou na 3 tisíce korun.

Velké zdražení, nebo adekvátní ceny?

Ve srovnání s již dříve avizovanými cenami celosezónních permanentek, které se pohybují v rozmezí od 1 500 do 2 100 korun za 15 domácích zápasů, jsou ceny jednorázového vstupného logicky vyšší. Což se některým fanouškům příliš nelíbí.

„Ceny jakoby Baník nevylezl z druhé ligy, ale rovnou vyhrál celou nejvyšší soutěž. Chápu zvýšenou potřebu financí, ale čeho je moc, toho je příliš. S takovou budou zápasy z toho prvního koše poloprázdné,“ napsal na oficiální klubový Facebook fanoušek „Slezský Divoch“.

Názory z opačného tábora se naopak drží toho, že došlo k podstatnému zvýhodnění věrných majitelů permic. „Každý má možnost jít na zápas za 100 korun, když si koupí permici,“ komentoval téma Lukáš Peroutka.

Jaký je názor klubu? „V nové sezóně chceme maximálně zvýhodnit majitele sezónních permanentek a jako správní Ostraváci slovo držíme. Ti, kteří budou chtít Baník podpořit jen občas, proto zaplatí za zápas více než věrní fanoušci. Myslíme si, že takto to je spravedlivé,“ uvedl na webových stránkách marketingový ředitel Jindřich Středula.

O tom, jak se fanoušci ke zdražení běžných vstupenek postaví, se budou moci funkcionáři Baníku přesvědčit již za necelé dva týdny.

Jednorázové vstupenky na první domácí zápas, který Baník na Městkém stadionu ve Vítkovicích odehraje 6. srpna proti mistrovské Slavii, budou v prodeji na konci července. První liga ovšem začne už o týden dříve. Baníkovci do ní vstoupí v pátek 28. července duelem na hřišti Zbrojovky Brno.

Foto dne