Nejnovější zprávy: Senátor Nytra: Ostrava spí, podívejte se, kde je Brno nebo Katowice Policie pátrá po uprchlém vězni z Ostravy

Politika

ANO povede v kraji do voleb hejtman Vondrák, kandiduje i Juchelka

Hnutí ANO povede v Moravskoslezském kraji do sněmovních voleb hejtman Ivo Vondrák. Účastníci krajského sněmu hnutí se na tom shodli jednomyslně, řekl Ivo Vondrák.

Za úspěch by současný hejtman považoval, kdyby se za hnutí v kraji dostalo do sněmovny osm poslanců, nyní jich tam má pět.

„Těch osm by bylo něco, s čím bychom byli spokojeni. To je reálný odhad, ale chceme samozřejmě mít co nejvíc hlasů,“ řekl Vondrák. Před čtyřmi lety získalo ANO v kraji 18,07 procenta hlasů.

Osmapadesátiletý Vondrák stojí v čele kraje od loňského podzimu, předtím byl šest let rektorem Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava. Kdyby se do dolní komory dostal, zůstal by i hejtmanem.

„Využiju tu funkci k hájení našich zájmů v rámci Poslanecké sněmovny. Ten náš hlas tam není dostatečně slyšet, takže to bych bral za svůj cíl,“ řekl Vondrák.

Na druhém místě kandidátky bude krajský předseda hnutí a náměstek havířovské primátorky Josef Bělica a na třetím moderátor Aleš Juchelka.

Na čtvrté pozici bude kandidovat majitel společnosti Brano Group Pavel Juříček a na páté zdravotní sestra a bohumínská zastupitelka Andrea Babišová, která ovšem není podle Vondráka nijak spřízněna s šéfem ANO Andrejem Babišem.

Foto dne