Kultura
24/06/2023 Jaroslav Baďura

Zpěvačka Kaczi představuje videoklip k písni Port de Soller

Zpěvačka a písničkářka Kaczi ohlašuje premiéru svého nového videoklipu k singlu Port de Soller. Píseň je součástí připravovaného alba Kněhyně.

Singl Port de Soller vznikl během loňského roku na přechodu pohoří Serra de Tramuntana na Mallorce, kde Kaczi strávila dovolenou s přítelem. Tento zážitek se promítl do skladby o probuzení v přístavu Port de Soller ve čtyři hodiny ráno.

,,Tomuto ránu předcházelo vyčerpání po přibližně sedmdesátikilometrovém putování horami. Když jsme pak měli teplou vodu a postel, byl to pro nás ráj. Usnuli jsme už v osm večer, ráno jsme si otevřeli láhev vína a užívali si klidného přístavu plnými doušky," vzpomíná Kaczi.

Text písně napsal zpěvaččin partner, který se podílel i na dalších skladbách z připravované desky. ,,Píseň vznikla díky rozhodnutí, že vyjdeme z komfortní zóny a přechodem přes hory otužíme náš vztah. Pravdou je, že právě v Port de Soller už jsme toho měli plné zuby. Přítel se naštval a oznámil mi, že už toho má dost a jde se ubytovat na hotel, a to klidně beze mě. Přiznávám, že v tu chvíli jsem se k němu velmi ráda přidala. A vlastně kontrast diskomfortu s následujícím pohodlím v nás vyvolal vděčnost za tuto chvíli,“ vysvětluje Kaczi okolnosti vzniku písně.

Videoklip k singlu Port de Soller se pak snaží vizuálně vyjádřit tytéž pocity a prožitky. Natáčel se na plážích Baltu a záměrně neřeší žádný konkrétní děj nebo scénář, zhmotňuje přítomný okamžik, atmosféru klidu a jednoduchosti bytí, které zpěvačka vnímá jako štěstí. Prázdné pláže, okolní les, západ i východ slunce nad mořem, jen to a právě to tvoří zpěvačce kulisu.

Klip natočil cestovatel a fotograf Radim Kolibík, o postprodukci se postaral zkušený střihač Radek Juriček. Klip byl realizován díky podpoře OSA a bude pokřtěn v rámci závěrečného koncertu zpěvaččina Horského turné na Lysé hoře 30. června 2023.

Album Kněhyně, jehož je Port de Soller po singlu Máma druhou vlaštovkou, vzniká v ostravském studiu Lakovna, kde se podílí na jeho produkci Lukáš Hradil společně s Michalem Sedláčkem. Tato tvůrčí spolupráce přináší intimní atmosféru a prostor pro jednoduchost, bez složitých aranží. Deska bude kontrastní a emotivní. Promítne se na ní střídání nálad ze smutku a zklamání k radosti a jejího hledání v obyčejnosti dní, což je název i jedné ze skladeb.

O Kaczi

Kaczi je zpěvačka, písničkářka a multiinstrumentalistka z Beskyd, která prorazila hitem Nahá. Zkušenosti získala hraním v ulicích evropských měst, ale i v Japonsku. Nyní má za sebou řadu koncertů po celé České republice. O Vánocích se dostala do éteru Českého rozhlasu Dvojka a Radiožurnálu její píseň Čtvrtá svíce. V současnosti se kromě vystupování věnuje nahrávání svého druhého alba.

Sdílejte článek