Sport
19/05/2023 Petr Sobol

Změny v Baníku. Které opory po sezoně odejdou z Hapalova týmu?

Baník letos chtěl bojovat o poháry, místo toho ještě stále nemá jistou záchranu. Dá se proto čekat, že v létě proběhnou v kabině změny.

Baník bojuje ve skupině o záchranu. Sestupu i baráži se nejspíš vyhne, ještě ale nemá stoprocentně vyhráno. A krušno bude na Bazalech i po sezoně. Hned sedmi hráčům totiž končí smlouvy nebo hostování. Kdo odejde a kdo by měl zůstat? Podívejte se.

Jiří Letáček

Čtyřiadvacetiletý gólman, který do Baníku přišel před sezonou na hostování z Pardubic, si na svou šancí musel počkat. Dlouho kryl záda zkušenějšímu Janu Laštůvkovi a do hry poprvé naskočil až na začátku dubna, kdy vychytal bezgólovou remízu proti Liberci. Svůj flek mezi třemi tyčemi už udržel a vedení klubu přesvědčil o svých kvalitách. Baník na něj podle všeho uplatní opci a získá jej natrvalo.

Jan Laštůvka

Do sezony vstupoval coby brankářská jednička. Během ročníku předvedl několik povedených výkonů, občas ale taky chyboval. Svou pozici nakonec neudržel a mezi tři tyče pustil Letáčka, jemuž nyní kryje záda. Na svou šanci navíc čeká mladý Martin Hrubý. Čtyřicetiletému Janu Laštůvkovi po sezoně končí smlouva, bude v Baníku ještě pokračovat?

Eldar Šehić

Levý bek z Bosny a Hercegoviny v Baníku hostuje z nedaleké Karviné. Ta je blízko návratu do Fortuna ligy, ve které by se jí služby Eldara Šehiće určitě hodily. Jenže se zdá, že vedení Baníku bude stát o to, aby bosenský fotbalista pokračoval na Bazalech. V letošním ročníku naskočil zatím do 23 zápasů, připsal si jednu asistenci.

Jiří Fleišman

Sedmatřicetiletý Jiří Fleišman byl v podobné situaci už loni. Tehdy mu končila smlouva, kterou nakonec v březnu prodloužil o rok. Letošní ročník míří do finále, ovšem co s ním bude dál, to zatím neví. Na jeho hlavu se několikrát snesla kritika ostravských fanoušků, Fleišman si však stále drží místo v základní sestavě. Na kontě má i tři góly a dvě nahrávky.

Daniel Tetour

Osmadvacetiletý záložník je v Baníku třetím rokem. Dříve patřil k oporám, byl produktivní, jenže letos vinou zdravotních problémů odehrál jen deset zápasů. Po sezoně mu navíc vyprší kontrakt a už nějaký čas okolo něj krouží ligová konkurence. V zákulisí se spekuluje o Jablonci, Liberci a Plzni.

Srdjan Plavšič

Srbský rychlík je v Baníku na hostování ze Slavie. Sedmadvacetiletý Srdjan Plavšič patří k hlavním hvězdám slezského celku a všichni fanoušci by si přáli, aby v klubu pokračoval. Jenže k tomu nedojde - Plavšič se v létě vrátí do Edenu a bude bojovat o místo v sestavě Slavie, případně odejde do zahraničí.

Cadu

Stejně jako Plavšič přišel do Baníku na startu sezony. Ostravané brazilského křídelníka přivedli na hostování z Plzně, ve které se nevešel do sestavy. V Baníku si pětadvacetiletý Cadu nevede vůbec zle, drží si místo na hřišti, do statistik se zapsal čtyřmi góly a jednou nahrávkou. Vedení klubu si určitě dokáže představit, že by Cadu pokračoval v Baníku, je však otázkou, jaký postoj zaujme plzeňská Viktorka.

Sdílejte článek