Nejnovější zprávy: Co dnes dělá baníkovský mistr Pospěch? A proč mu fanoušci odpustili Spartu? Zchátralé Jánské Koupele mají naději na záchranu, studie plánuje rozvoj

Společnost

Zloděje lákaly vysokozdvižné vozíky. Ukradl dva a ujel s nimi do lesa

V minulých dnech frýdeckomístečtí kriminalisté objasnili krádeže dvou vysokozdvižných vozíků se zhruba půlmilionovou škodou.

Foto: Policie ČR

Obvinění si vyslechl 30letý recidivista s bohatou trestní minulostí, v jeho rejstříku trestů je již deset záznamů. Komisař ho viní ze spáchání pokračujícího přečinu krádeže s trestní sazbou odnětím svobody na jeden rok až pět let.

K motivu krádeží vysokozdvižných vozíků se odmítl vyjádřit.

Na začátku května první vysokozdvižný vozík obviněný uviděl odstavený v areálu provozovny i se startovacím klíčkem. Stačilo nasednout a odjet. Přesně takto to udělal i důvodně podezřelý muž.

Na vozíku odjel po ulici Třebízského neznámo kam. Majitelé škodu vyčíslili na bezmála 220 000 Kč.

O měsíc později druhý vysokozdvižný vozík obviněný muž objevil ve volně přístupném firemním areálu ve Sviadnově. Scénář zopakoval: nasedl, nastartoval a odjel do nedaleké obce Řepiště.

O dva dny později byl vysokozdvižný vozík nalezen v zalesněné části obce. Hodnota tohoto vozíku byla majitelem vyčíslena na 217 000 Kč.