Nejnovější zprávy: Dejte mi chvilku, taky budu krásný! V Ostravě se vylíhli plameňáci Nejpohádkovější v zemi. Disney zámek v Hradci nad Moravicí ukrývá i Beethovenův klavír

Společnost

Zloděj se inspiroval americkými filmy. Zametal stopy, předstíral invaliditu a kradl čokoládu

Třiatřicetiletý zloděj se doznal ke 12 skutkům a napáchal škodu za více než 600 tisíc korun. Prý se inspiroval americkými filmy.

Třiatřicetiletý zloděj ukradl i auto, které kriminalisté našli zapadlé v bahně poblíž lázeňského areálu Sanatoria Klimkovice. Foto: Policie ČR

Kriminalisté vypátrali pachatele, který měl na svědomí několik vloupání do různých objektů. Opakovaně se vracel na místa činu, přičemž mnohdy odešel i s prázdnou a způsobil jen škodu poškozením.

Svým chováním se snažil policisty zmást a na místě činu rozléval chemikálie nebo čisticí prostředky. Když věděl, že ho při činu snímá kamerový systém, tak zase změnil chůzi a dělal ze sebe postižnou osobu. Policisté jej ale nakonec dostihli.

Třiatřicetiletý muž se vloupal například do mateřské školky, základní a střední školy, ale také do objektu obecního úřadu, ve které sídlí Obecní policie či jednotka sboru dobrovolných hasičů. Soustředil se především na obce u Ostravy a „navštívil" Zbyslavice, Vřesinu, Krásné Pole, Polanku nad Odrou, Klimkovice nebo Michálkovice.

Způsob vloupání byl téměř stejný. Za použití nářadí násilně vniknul do vnitřních prostor, ze kterých měl vzít vše, co našel. Například fotoaparáty, tablety, finanční hotovost, ale také svazky klíčů či násadu na koště. U posledního skutku měl odejít jen s čokoládou," uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková s tím, že v jednom případě měl obviněný muž z místa činu ukrást přenosné radiostanice, motorové pily či klíče od služebního vozidla. Následně měl auto odcizit a i s lupem odjet neznámo kam. Kriminalisté se však vydali po horké stopě a ještě v den oznámení našli odcizené vozidlo zapadlé v bahně poblíž lázeňského areálu Sanatoria Klimkovice," dodala Michalíková. Zloději teď hrozí až pětiletý trest vězení.