Nejnovější zprávy: Poruba vyhrála ve Zlíně i Jihlavě, ve středu přivítá druhý Vsetín Range Rover. Long live the king!

Sport

Zlatá tretra představila první hvězdy a zahájila předprodej vstupenek

První potvrzenou zahraniční hvězdou nadcházejícího 58. ročníku mítinku Zlatá tretra je olympijská vítězka Shaunae Millerová-Uibová z Baham. Z české atletické špičky byla jako první představena oštěpařka a Atletka roku 2018 Nikola Ogrodníková a také běžkyně Simona Vrzalová.

Jednou z hvězd letošního ročníku Zlaté tretry byl legendární sprinter Kim Collins (Foto: Vladimír Pryček)

58. ročník mítinku Zlatá tretra se bude na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích konat ve čtvrtek 20. června 2019.

Podle organizátorů opět půjde v duchu tradic a filozofie mítinku o vystoupení etablovaných i vycházejících hvězd světové atletiky spolu s představením domácí atletické špičky. Chybět nebudou ani soutěže oštěpařů a oštěpařek či koulařů.

"Na Zlatou tretru se velmi těším. O disciplíně, ve které se představím, se rozhodnu podle svého tréninku. Může to být 200, 300 anebo 400 metrů. Slyšela jsem, že máte skvělé publikum. Výborné vzpomínky mám na své vítězství v Kontinentálním poháru," vzkázala bahamská sprinterka Shaunae Millerová-Uibová.

Co se týče českých hvězd, oštěpařka Nikola Ogrodníková i běžkyně na středních tratích Simona Vrzalová, se v Ostravě budou cítit jako doma, protože obě pocházejí z moravskoslezského regionu.

Už teď je jisté, že oštěp žen bude mít na Zlaté tretře Ostrava 2019 svou kvalitu. Organizátoři totiž jednají s představitelkami světové špičky. Zachována bude i elitní soutěž mužů. V běhu na 1500 metrů žen si organizátoři stanovili za cíl připravit takové startovní pole, aby Ostrava viděla první čas pod čtyři minuty.

Nejlepší mítink letošního roku

Letošní 57. ročník Zlaté tretry Ostrava byl v bodování kvality výkonů nejlepším mítinkem celého seriálu IAAF World Challenge. Mítink nabídl skvělé rekordy ve výšce, dálce a kouli a představili se na něm budoucí mistři Evropy ze šampionátu v Berlíně.

Zlatá tretra Ostrava a ostravský Městský stadion jsou také v první dvanáctce vybraných míst a stadionů, kterým bude udělena historická plaketa v rámci dědictví mezinárodní atletické federace IAAF.

Je to i díky propojení s legendou Emilem Zátopkem, a to formou Zátopkova memoriálu, který se na "Tretře" každý rok koná, a také díky světovému rekordu na 10 tisíc metrů, který na vítkovickém stadionu Zátopek zaběhl.

Vstupenky v prodeji od Mikuláše

Předprodej vstupenek na Zlatou tretru 2019 začal ve čtvrtek 6. prosince v síti Ticketstream. S cílem plných ochozů a aktivních vztahů s fanoušky atletiky byla cena vstupenek stanovena na jednotnou cenu 200 korun. Jedinou výjimkou je hlavní tribuna Mětského stadionu, kde cena zůstává ve výši 1 500 korun.

Pro děti do 15 let, atletické kluby a školní autobusy je připraveno snížené vstupné. Organizátoři také plánují zvláštní vlakové spojení z Prahy do Ostravy a zpět, a to po skončení mítinku. S ohledem na fanoušky ze vzdálenějších destinací a na děti a mládež byl začátek hlavního programu posunut na 17:30 s očekávaným koncem do 20 hodin.