Nejnovější zprávy: Zlatá tretra odhalila hlavní hvězdu. Do Ostravy dorazí létající tyčkař Duplantis Povodí Odry otevře nepřístupná místa, veřejnosti zpřístupní tři přehrady

Sport

Zlatá tretra má nový termín. Znovu vsadí na silný oštěp

Prestižní atletický závod – Zlatá tretra Ostrava, mění termín. V příštím roce proběhne až na konci června.

Foto: Petr Sobol

Nadcházející 62. ročník Zlaté tretry Ostrava proběhne v úterý 27. června, jen dva dny po skončení Evropských her v nedalekém polském Chorzowě a v týdnu, kdy se konají dva mítinky Diamantové ligy ve Stockholmu a Lausanne. Vrcholem příští atletické sezony bude mistrovství světa, které proběhne v srpnu v Budapešti.

„Koncem června se očekávají vhodné klimatické podmínky. Pro české atlety zároveň půjde o důležitou možnost plnit limity na světový šampionát a získat cenné body do kvalifikačního žebříčku,“ řekl sportovní manažer Zlaté tretry Alfonz Juck.

K hlavním lákadlům závodu bude opět patřit oštěp. V akci bude olympijský medailista Jakub Vadlejch i finalistka mistrovství světa Nikola Ogrodniková.

Ze světových hvězd může Tretra počítat s mistrem světa Andersonem Petersem z Grenady, který se zlepšil na 93.07 a bude obhajovat letošní prvenství. V ženské kategorii se představí nejlepší japonská atletka současnosti Haruka Kitagučiová (66.00), bronzová z mistrovství světa a vítězka mítinků Diamantové ligy v Paříži a v Polsku.

Vstupenky budou v prodeji od 10. prosince, od 12:00 hodin.