Sport
05/12/2022 Petr Sobol

Zlatá tretra má nový termín. Znovu vsadí na silný oštěp

Prestižní atletický závod – Zlatá tretra Ostrava, mění termín. V příštím roce proběhne až na konci června.

Nadcházející 62. ročník Zlaté tretry Ostrava proběhne v úterý 27. června, jen dva dny po skončení Evropských her v nedalekém polském Chorzowě a v týdnu, kdy se konají dva mítinky Diamantové ligy ve Stockholmu a Lausanne. Vrcholem příští atletické sezony bude mistrovství světa, které proběhne v srpnu v Budapešti.

„Koncem června se očekávají vhodné klimatické podmínky. Pro české atlety zároveň půjde o důležitou možnost plnit limity na světový šampionát a získat cenné body do kvalifikačního žebříčku,“ řekl sportovní manažer Zlaté tretry Alfonz Juck.

K hlavním lákadlům závodu bude opět patřit oštěp. V akci bude olympijský medailista Jakub Vadlejch i finalistka mistrovství světa Nikola Ogrodniková.

Ze světových hvězd může Tretra počítat s mistrem světa Andersonem Petersem z Grenady, který se zlepšil na 93.07 a bude obhajovat letošní prvenství. V ženské kategorii se představí nejlepší japonská atletka současnosti Haruka Kitagučiová (66.00), bronzová z mistrovství světa a vítězka mítinků Diamantové ligy v Paříži a v Polsku.

Vstupenky budou v prodeji od 10. prosince, od 12:00 hodin.

Sdílejte článek