Nejnovější zprávy: Dopravní podnik Ostrava v novém jízdním řádu zrychluje spoje! Muž v dresu Baníku napadl během duelu se Spartou strážného. Poznáte ho?

Byznys

Živnostníkem roku je veterinářka a farmářka Michaela Hlubková

​Odborná porota udělila ocenění MONETA Živnostník roku 2021 Moravskoslezského kraje veterinářce a farmářce Michaele Hlubkové.

Micahela Hlubková. Foto: bonlait.cz

Podnikání vítězné živnostnice Michaely Hlubkové začalo po absolvování Fakulty veterinárního lékařství v roce 2013. K původní veterinární činnosti se přidala farma mléčných ovcí a koz, která je nyní největším producentem kozího mléka v České republice.

Na farmu dále navázala vlastní mlékárna, kde vyrábí výrobky z ovčího a kozího mléka. „Po třech letech provozu mlékárny máme naše výrobky téměř ve všech obchodních řetězcích v České republice a jsme v této komoditě také jedničkou na trhu,“ říká Michaela Hlubková.

Podařilo se zvládnout výrobu mléka prémiové kvality a toto mléko přetvořit ve vynikající výrobky, které svou chutí boří tradiční mýty o nepříjemném aromatu kozích výrobků.

Zároveň úspěšně prorazila na mezinárodním poli v rámci exportu sušeného kozího kolostra, kde se řadí mezi největší producenty celosvětově.

Druhou nosnou činností je veterinární medicína. Společně s manželem provozuje Kliniku pro koně v Petřvaldě u Nového Jičína.

„Chci pogratulovat vítězce. Rozhodování poroty bylo těžké, každý z finalistů mě oslovil něčím jiným. Společně jsme v porotě dospěli k tomu, že nejzajímavější příběh komplexně je právě paní Hlubkové,“ okomentoval vítěze Martin Petrek z MONETA Money Bank.

Stříbro bere Petr Kupka zabývající se výrobou zakázkového sedacího čalouněného nábytku. Na třetí příčku se dostal Ladislav Hezký se svou výrobou štramberských uší klasickým váleným způsobem.