Nejnovější zprávy: V Moravskoslezském kraji přibývá nakažených - i ve firmě, která šije roušky Na radnici ve Vítkovicích odvolali starostku Vlčkovou (ANO), nahradil ji Čermák (Ostravak)

Společnost

Ženu (94) srazilo auto. Byla na místě mrtvá

​Ke dvěma závažným nehodám, při nichž došlo ke střetům automobilů s chodci, došlo dnes, v úterý 21. ledna ráno, na Frýdecko-Místecku.

Ilustrační foto: Záchranáři

Odehrály se přitom v rozmezí pouhé hodiny a čtvrt.

Patnáct minut po šesté přijali operátoři ZZS informaci o dopravní nehodě v obci Návsí. Na místo nehody byl vyslán tým zdravotníků. Sedmašedesátiletý muž utrpěl při kolizi s automobilem mnohočetná a život ohrožující poranění hlavy, horná a dolní končetiny, hrudníku a pánve.

K zásahu vzlétla i posádka LZS, jejíž lékař musel postiženého uvést do umělého spánku a zajistit přístrojem řízenou ventilaci. Po uložení do vakuové matrace, podání léků, ošetření poranění a dalších opatřeních, byl muž vrtulníkem transportován na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice.

Následně vyjížděli záchranáři k události stejného charakteru také ve Frýdku-Místku. Nahlášeno bylo sražení chodkyně osobním automobilem. Čtyřiadevadesátiletá žena nejevila v okamžiku příjezdu posádek záchranářů žádné známky života.

Základní první pomoc jí poskytovali svědkové události. Záchranáři zahájili rozšířenou resuscitaci a pokoušeli se obnovit činnost krevního oběhu.

Přes veškeré vynaložené úsilí byla jejich snaha marná a postižená na místě podlehla mnohočetným poraněním, která utrpěla.