Nejnovější zprávy: Sdílko je zpátky. Do Poruby míří regionální prodejci, workshopy i kavárna Vražda v Porubě! Třicetiletý muž včera zabil mladou ženu

Společnost

Žena nezvládla jízdu se psím spřežením a skončila v řece. Zranil se i jeden pes

Žena se v Raškovicích vydala na dobrodružnou vyjížďku, ta ale nedopadla vůbec dobře.

Ilustrační foto: Pixabay.com

Minulé úterý po poledni přijali policisté na tísňovou linku oznámení od ženy, která se vydala na vyjížďku na tažných saních se psím spřežením v okolí obce Raškovice. Sáně se však převrhly, žena spadla i se třemi psy ze srázu do řeky Morávky, zranila se a nevěděla, kde se přesně nachází. Zraněný měl být také jeden z psů.

Policisté obvodního oddělení Nošovice začali po ženě ihned pátrat. Následně přijali další oznámení o nálezu tažných saní a třech psů, kteří uvízli v hustém porostu stromů v obci Morávka," uvedla policejní mluvčí Kateřina Kubzová.

Policisté proto prohledávali okolí místa a ženu nalezli v těžko přístupném zasněženém terénu u koryta řeky. Žena byla zraněná, policisté se proto museli přebrodit na druhý břeh řeky, aby se k ní dostali. Následně ji přenesli zhruba 300 metrů ke služebnímu vozidlu, kde jí poskytli první pomoc a tepelný komfort až do příjezdu záchranářů," dodala Kubzová.

Policisté společně s hasiči poté zajistili také všechny psy, včetně zraněného. „Předali je známému zraněné ženy, který se na místo dostavil," upřesnila Kateřina Kubzová.