Sport
27/04/2022 Petr Sobol

Zemětřesení v Porubě! Končí 16 hráčů včetně brankářů a Kanaďanů

​Hokejisté Poruby vstupovali do letošního ročníku Chance ligy v roli jednoho z favoritů. Ovšem místo bojů o extraligu se až do konce strachovali o záchranu.

Poruba zakončila základní část na dvanáctém místě – jen kousek za příčkou zajišťující účast v předkole play-off, ale taky jen těsně od míst, která by znamenala boje o udržení v soutěži.

Nový ročník Chance ligy začne až v září, už teď je ale jisté, že do něj Ostravané vstoupí se značně pozměněnou sestavou. V Porubě totiž končí hned 16 hráčů.

V ostravském celku už nebudou pokračovat brankáři Ervins Muštukovs s Adamem Brízgalou, který by podle portálu hokej.cz měl odejít do extraligy. Za Porubu už nebudou hrát ani obránci Michal Houdek, Jakub Husa, Marek Slavík, Šimon Szathmáry či Dušan Žovinec.

Vstříc novému angažmá míří taky útočníci Markus Korkiakoski, Tomáš Guman, Michal Hotěk, Radek Pořízek, Marek Špaček nebo Petr Stloukal, který jde do Německa. Porubu opouští rovněž forvardi z Kanady - Samuel Bitten a Cole Carter.

Pokračovat nebude ani zkušený bek a mistr světa z roku 2010 Michal Barinka, jenž rozšíří realizační tým, ve kterém bude působit coby kondiční kouč a trenér obránců. Hlavním trenérem zůstává Jiří Režnar a asistentem Karel Suchánek. Trenérskou trojici doplní ještě Tomáš Potěšil, jenž přichází z Havířova.

„Kádr doznává jistých změn. Snažíme se hráčům umožnit přesunout nejen do extraligy, pokud obdrží nabídku, a rozhodně jim nechceme stát v cestě, mají-li zajímavější nabídku. Týká se to celé řádky hráčů letošního kádru a všem jim chci poděkovat, že zvládli nejen náročnou sezonu, ale i za jejich přístup na ledě a i mimo něj,“ uvedl pro klubový web generální manažer Poruby Pavel Hinner.

Jména nových posil bude Poruba odtajňovat v příštích dnech.

Sdílejte článek
zavřít reklamu
Reklama