Nejnovější zprávy: ​Pobočky zdravotní pojišťovny RBP budou seniorům pomáhat s registrací na očkování Z Ostravy zamířily do Prahy vzorky s podezřením na novou nakažlivější mutaci

Společnost

Zedníci omylem navrtali v Ostravě-Zábřehu plynové potrubí, hasiči evakuovali třicet nájemníků

​Profesionální hasiči zasahovali ve středu 2. prosince kolem poledne v Ostravě-Zábřehu u úniku plynu z okraje bytového domu v Tylově ulici.

Foto: Tomás Lach

"Ze dvou vchodů museli evakuovat celkem 30 osob, zázemí při čekání jim poskytl velký hasičský evakuační autobus Irisbus," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Operační středisko hasičů bylo o úniku plynu – po navrtání přívodu plynu před hlavním uzávěrem do domu při pracích na zateplení domu – informováno ve středu krátce před 11. hodinou dopolední.

Do Tylovy ulice ihned vyjela celkem 4 vozidla ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrav-Zábřeh.

Hasiči nejprve naměřili uvnitř domu až 600 ppm, po provizorním utěsnění dřevěným kolíkem a odvětrání obou vchodů přetlakovými ventilátory už jen nulové hodnoty.

Počkali na příjezd a konečnou opravu plynaři, aby mohli ještě provést závěrečné měření. I to již neprokázalo žádné hodnoty. Lidé se mezitím mohli – po středečním poledni – vrátit do svých domovů.