Sport
20/02/2023 Václav Menšík

Zažít Vitky s KIA. Výherci soutěže okusili unikátní pohled do zákulisí HC Vítkovice Ridera

Díky přátelské spolupráci extraligových hokejistů a ostravského prodejce vozů KIA AUTOBOND GROUP mohli vybraní fanoušci poznat svůj milovaný klub opravdu z blízka a rovnou jako VIP hosté.

Svůj zážitek si však nejdříve museli zasloužit. Soutěž v oblékání hokejové výstroje na čas, která se konala přímo na domácích zápasech, jim rozhodně dala zabrat a prověřila jejich šikovnost i vztah k hokeji.

„Do soutěže mě přihlásila manželka, děti mě hecovaly, tak jsem je nemohl zklamat,“ usmívá se Martin, jeden z výherců, který si spolu se svým synem a jeho kamarádem, spoluhráčem z florbalu, užíval pocity VIP hosta domácího zápasu.

Další výherci - Josef a Tomáš svorně zvolili jako doprovod své usměvavé partnerky a velké fanynky vítkovických hokejistů.

Zápasové odpoledne začalo pro každého z výherců už doma. V dohodnutý čas je vyzvedly vozy KIA, které zajistily komfortní přepravu přímo do Ostravar Arény. VIP hosté přece nepojedou tramvají!

Ve vozech krom řidičů a řidiček čekaly také drobné dárky od AUTOBOND GROUP a KIA, a hlavně atmosféra příjemného očekávání zápasu. Hned po příjezdu na VIP parkoviště všechny na recepci přivítal dobře naladěný sportovní ředitel klubu Roman Šimíček, který VIP hostům předal vítkovický merch a s přáním hezkého zážitku odevzdal slovo Petru Handlovi, jenž se pro následující čas stal průvodcem zázemím klubu.

Těžko si pro tuto roli přát někoho povolanějšího, než je bývalý dlouholetý výkonný ředitel HC Vítkovice a dnešní předseda představenstva společnosti Vítkovice Arena, která v Ostravě provozuje Ostravar Arénu, Atletickou halu i třeba Městský stadion.

Během poutavého výkladu Petra Handla jsme nahlédli do šatny hostů z Olomouce, pozdravili naši paní rolbařku a žasli nad rozlehlostí zázemí sportoviště, které nám dosud zůstávalo skryto. „Sportovci mají naši Arénu moc rádi, hokejisti se třeba při Mistrovství světa mohou na bruslích pohybovat mezi šatnou, hlavní plochou a tréninkovým ledem a využít k rozcvičování i nejmodernější atletickou halu. To moc zimáků v Evropě nenabízí,“ usmíval se pan Handl.

Petr Handl by dokázal poutavě vyprávět hodiny, ale blížil se čas úvodního buly zápasu, proto se všichni hosté přesunuli do VIP Skyboxu, který má AUTOBOND GROUP pro domácí zápasy k dispozici. Skvělé občerstvení, perfektní výhled i přátelská atmosféra jsou tu samozřejmostí.

Kluky to však táhlo blíže k ledu. Tak jsme jim to splnili. V druhé přestávce zápasu se stali spolujezdci ve vozech KIA, které vyrazily přímo na ledovou plochu! Oni tak mohli nejen znovu pozdravit paní rolbařku, ale taky si užít pozornosti hezky zaplněných tribun.

Přestávka utekla jako voda, ve třetí třetině se trochu přiostřilo, domácí borci čelili několika oslabením, emoce planuly na ledě i v našem skyboxu a radost z vybojovaného vítězství byla nefalšovaná!

Sladkou tečkou pro nejmladší VIP hosty zápasu byla možnost předat ceny pro nejlepší hráče zápasu přímo na ledě Ostravar Arény. Mladí hokejoví fanoušci mají skvělý zážitek, který si budou ještě dlouho pamatovat!

Domů se tak všichni vraceli plni skvělých zážitků a optimismu do dalších zápasů, které vítkovické čekají v play-off.

„Jestli Autobond vyhlásí ještě nějakou další soutěž, určitě do ní půjdeme, protože to dneska byla pecka!“ uzavřel nadšeně večer náš host Tomáš.

Sdílejte článek