12/03/2019 Tomáš Svoboda

Zase to bylo těsné a tvrdé. Vítkovice zdolaly Spartu i podruhé 2:1!

Pouze jeden krok dělí hokejisty HC Vítkovice Ridera od postupu do čtvrtfinále extraligového play-off. V úterý v Ostravar aréně i podruhé porazili pražskou Spartu 2:1, což znamená, že se v předkole hraném na tři vítězné zápasy ujali vedení 2:0.

Stejně jako v pondělním duelu byla i tentokrát cítit velká důležitost vzájemné bitvy odvěkých rivalů.

Hrálo se opět ostře, agresivně a taky docela hrubě, což platilo po skoro celou první třetinu.

Přestože kluziště ostravské arény dál zůstávalo bojištěm, od druhé třetiny se na něm objevovalo už přece jen více herních momentů.

O první gólový zásah se postaral sparťanský forvard Rousek, který se podobně jako v zahajovacím utkání série prosadil před brankou Patrika Bartošáka, když odražený puk poslal pod horní tyčku.

Vyrovnání skóre si vzala ve 34. minutě na starost produktivní formace Ondřeje Romana.

Vítkovický centr vyslal do sparťanského obranného pásma Davida Květoně, který se nakonec zastavil až před brankářem Machovským, jehož překonal střelou mezi betony.

V závěrečné třetině se znovu ukázala důležitost role domácího gólmana Bartošáka, který mužstvo podržel při zvýšené aktivitě Sparty i při hře v oslabení, kdy se zápas mohl zlomit na její stranu.

Zatímco hosté nabízenými příležitostmi pohrdli, Vítkovičtí si dokázali rozhodující akci vytvořit v 50. minutě poté, co Roman ustál souboj za brankou a přihrál Květoňovi, který v pádu vstřelil gól na 2:1.

Sparťanům ani tentokrát nebyla nic platná střelecká převaha, z 32 střel proměnili v gól jedinou. Vítkovice byly s 19 pokusy produktivnější a zaslouženě zvýšily vedení v sérii na 2:0.

Těšit může i fakt, že fanoušci vyslyšeli volání trenéra Jakuba Petra a přišli fandit ve vyšším počtu než v pondělí. Celkem jich do Ostravar arény dorazilo 7 563.

Další, v pořadí třetí, duel předkola play-off se bude hrát v Praze. Sparta vyzve Vítkovice už ve čtvrtek od 19:00 na ledě O2 arény.

Bližší svědectví o průběhu a emocích druhého vítězného zápasu podá fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Rostislava Recmana.