Gastronomie
18/04/2019 Jaroslav Baďura

Zappa´s restaurant: Špičková gastronomie, atmosféra i design

​V centru Havířova vzniklo místo s vůní originality. Prostor, kde naplno vnímáte všemi smysly.

Jde o koncept pod názvem Zappa´s restaurant Jazz Caffe & Rock bar, který vás překvapí designem a dokonalým splynutím architektury designu kulturního domu.

,,Samotný prostor jsem již v mládí obdivoval a vždy mě lákala představa zde vybudovat zajímavý projekt, který by navázal na původní myšlenku podniku, provozovaného dlouhá léta pod názvem Kavec neboli kavárna mladých," říká Gabriel Sebera, majitel a autor konceptu.

Provozujete již úspěšnou restauraci Na Zaguří. Kdy jste začal uvažovat o novém podniku?
Samotná myšlenka na nový podnik s odlišným konceptem vznikla již v době, kdy se začínalo s modernizací restaurace Na Zaguří. V mé představě o budoucím provozu bylo vše, od designu přes nabídku, zaměření na cílový okruh zákazníků až po samotný název. Když se objevil volný prostor, udělal jsem rozhodnutí a má myšlenka se začala realizovat.

Jde o velmi zajímavý projekt týkající se designu a zaměření. Proč Havířov a ne Ostrava nebo Olomouc, případně jiné město s větším potenciálem zákazníků?
Důvodů mého rozhodnutí je několik.. Prvně jde opravdu o zajímavé místo z architektonického pohledu, který byl přímo určen pro tento podnik. Pak také skutečnost, že pocházím z Havířova a dle mého názoru si zaslouží více podobných míst a služeb, které přidají na hodnotě a atraktivitě nejmladšího města. S ohledem na blízkost okolních měst, obcí, případně polského pohraničí, můžeme mluvit o spádové oblasti několika dalších desítek tisíc obyvatel. Bude-li mít Havířov do budoucna co nabídnout, může se stát vyhledávaným místem. Zajímavé projekty a kultura budou v budoucnu důvodem, proč Havířov navštívit.

Dobře, ale řekněte nám více o samotném projektu a myšlence?
Již název napovídá co může člověk očekávat .. slovo jazz, rock a Zappa. Od začátku jsem chtěl vytvořit místo, kde budou lidé vnímat samotný prostor a design za poslechu jazzové a rockové hudby 80. a 90. let. Nebojím se propojit dokonalý interiér s takovým stylem, neboť generace, která vyrostla ve stylu této hudby, dnes podobná místa vyhledává.

A název Zappa´s? Můžeme jazz spojit se jménem Frank Zappa?
Frank Zappa dal svým přístupem k jazzu a rocku eleganci, což bylo mou inspirací při tomto projektu – elegance, styl, příjemné prostředí. Spojíte-li tento styl interiéru a hudby, dále s nabídkou baru, vytvořeného širokým výběrem prémiových rumů, ginu, brandy, whiskey, a jiných destilátů, dále velkým výběrem vína uloženého ve vinotéce, která je součástí prostoru, zjistíte, že vzniklo místo nejen pro příjemné posezení, ale také pro zábavu. Nedílnou součástí podniku je nabídka naší kuchyně, kdy využíváme spolupráci celého týmu a vyladěné menu odpovídá celému konceptu.

Co tedy může host očekávat?
Bar s pestrou nabídkou alkoholu a jiných nápojů. Vinotéku s výběrem českých vín, ale i vín z celého světa. Vyladěný jídelní lístek pro tento typ podniku. To znamená výběr zajímavých pokrmů, burgerů a originální pizzy. Novou nabídkou konceptu je Zappa´s rozvoz Pizz&Burgeru&Sandwich, který jsme spustili z důvodu neustálé poptávky po této službě. Spolupráci na projektu podpořil svou účastí Daniel, který v Havířově provozoval úspěšné Pizzerie, kde dlouhá léta předával získané zkušenosti ze srdce Neapole, odkud pochází ty nej receptury a postupy na výrobu pizzy. Dále tým doplnil Bohouš, člověk, který byl dlouhé roky členem týmu restaurace Na Zaguří. Oba kluci se stali lídry týmu. A již od zahájení provozu pečují o podnik s velkým nasazením. S podporou ostatních kolegů, kteří jsou v týmu od počátku. Celý tým tvoří lidé, kteří neustále pracují na kvalitě služeb a budují tak tvář a jméno celého projektu.

Kdo vůbec vyhledává váš koncept?
Jde o člověka, který dokáže ohodnotit design a zaměření celého konceptu. Styl hudby v podobě rock a jazz může překvapit v příjemném prostředí a tím nabudí zvláštní atmosféru. Prostor dokáže oslovit každého a náš tým ochotných lidí udělá vše pro celkovou spokojenost. Běžné posezení s přáteli, rodinou, obchodní schůzky, oslavy, párty a jiné události. Projekt je určen všem, kteří vyhledávají určitou úroveň podobných projektů.

Plánujete případné rozšíření celého konceptu s dalšími prvky?
Je to možné. Bude-li někde pěkné místo vhodné pro tento projekt, pak půjde jen o rozhodnutí, o jaký provoz se rozšíří náš koncept jazz bar Zappa´s nebo Wines & Drink Bar Zappa´s, případně Zappa´s restaurant.

A místo popřípadě město zatím neprozradíte?
Ostrava, Opava možná Olomouc... Pro mě je velmi zajímavým místem polský Krakov, kde kultura a úroveň společenského života roste. Polsko je místo s velkým počtem obyvatel, musíme s takovým místem a silou trhu počítat v našem regionu.

Věříme, že právě Ostrava brzy podnik vašeho konceptu přivítá, děkujeme za rozhovor.

Sdílejte článek