Nejnovější zprávy: Autotest: Hyundai Tucson N LINE, rodinný rychlík Příběh slavného orchestrionu z Chalupářů, vyměněn za rogalo a znovu nalezen

Regiony

Západní část obchvatu Opavy má stát skoro miliardu

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dostalo pět nabídek na stavbu západní části severního obchvatu Opavy.

Východní část severního obchvatu Opavy. Foto: ŘSD

Nejnižší cenu, 994 milionů korun, nabídlo sdružení Metrostav a Metrostav DS. Neúspěšným žadatelům nyní plyne patnáctidenní lhůta, během níž se mohou proti výsledku výběrového řízení odvolat, řekla mluvčí ŘSD Nina Ledvinová.

Obálky doručené na ŘSD otevíraly koncem minulého týdne. "Nabídková cena je 994 milionů korun bez DPH, což činí přibližně 83 procent předpokládané hodnoty zakázky. Stavba už má veškerá stavební povolení," uvedl generální ředitel ŘDS Radek Mátl na svém Twitteru.

Podle Ledvinové po ukončení lhůty pro další zájemce, pokud se nikdo neodvolá, podepíše ŘSD s vítězem smlouvu a začnou administrativní záležitosti spojené se zahájením stavby. Začít by podle odhadů mohla v létě.

Obchvat Opavy je rozdělen na jižní a severní část. Severní staví stát prostřednictvím Ředitelství silnic a dálnic. Spojka S1 je v provozu už několik let. Východní část už byla dokončena.

U západního úseku právě skončilo výběrové řízení na zhotovitele. Jižní obchvat má také tři etapy. Dokončený je úsek mezi silnicemi Těšínská a Hradecká. Úsek mezi ulicemi Hradecká a Olomoucká projekčně připravil Moravskoslezský kraj, stavět ho má stát.

Na tuto stavbu ještě navazuje obchvat Otic, který by měl platit kraj. Poslední etapa před časem získala posouzení vlivu stavby na životního prostředí EIA a začne příprava projektu.

Celý obchvat Opavy by měl být dokončen kolem roku 2027.

Reklama ×