21/02/2022 Petr Sobol

Žalostná forma a nejhorší výkon. Coufal je ve West Hamu pod palbou kritiky

Jak se v minulých dnech dařilo sportovcům, kteří jsou výrazně spojeni s naším krajem?

Také během uplynulého týdne nás ve světě, ale i doma, zaujali sportovci z Moravskoslezského kraje. Podívejte se, o kom bylo slyšet.

Vladimír Coufal (fotbal, West Ham)

V loňské sezoně byl rodák z Ludgeřovic jedním z nejlepších hráčů West Hamu, jenže letos už jeho pozice tak pevná není. Reprezentační obránce Vladimír Coufal schytal ostrou kritiku po utkání s Leicesterem, se kterým West Ham minulý týden remizoval 2:2. Coufal však zápas nedohrál. „Šel ze hřiště brzo poté, co ho Harvey Barnes ve druhém poločase roztrhal na kusy a několikrát přes něj prošel," napsal o něm Football London. „Měl fakt hrozný druhý poločas. Moyes udělal dobře, že ho stáhl ze hřiště. Nevím, jestli to bylo únavou nebo strachem z toho, jak s ním Barnes během zápasu cvičil," dodal pak expert Sky Sports a bývalý hráč Liverpoolu Jamie Carragher. Podle dalších komentářů je Coufal v žalostné formě a odehrál svůj nejhorší zápas ve West Hamu. Šanci na reparát mohl složit o víkendu proti Newcastlu, český bek ale do utkání kvůli zranění nezasáhl.

Ondřej Lingr (fotbal, Slavia)

Fotbalisté Slavie ve čtvrtek rozehráli vyřazovací fázi Konferenční ligy, ve které vyjeli do Turecka. Na horké turecké půdě uhráli skvělý výsledek do odvety a zvítězili 3:2. I díky trefě ex-karvinského Ondřeje Lingra, který hraje v parádní formě. V lize je s osmi góly dokonce nejlepším střelcem sešívaných.

Tomáš Vaclík (fotbal, Olympiakos)

Dvaatřicetiletý rodák z Ostravy kvůli zranění vynechal jeden lednový ligový duel svého Olympiakosu. Poté se ale vrátil zpátky do akce a opět předvádí velmi dobré výkony. Řecký gigant letos v lize ještě neprohrál, poslední čtyři zápasy v řadě vyhrál a Vaclík navíc už třikrát v po sobě nedostal gól. Naposledy pomohl vychytat výhru 1:0 nad Volosem.

Lukáš Klok (hokej, reprezentace)

Vystoupení českých hokejistů na olympiádě v Pekingu skončilo propadákem. Jedním z mála hráčů Pešánova týmu, který snesl přísnější měřítka, byl obránce Lukáš Klok, jenž si do Číny přivezl formu z ruského Nižněkamsku. Na turnaji dal gól Rusům, trefil se i v osmifinále proti Švýcarsku, ani jeho výkon ale na postup nestačil. Ostravský rodák a bývalý bek Vítkovic byl na turnaji nejlepším českým obráncem.

David Pastrňák (hokej, Boston)

Bourák z Bostonu a rodák z Havířova ukončil svůj střelecký půst. David Pastrňák se prosadil osmého února, kdy dal dva góly Pittsburghu, poté ale čtyřikrát v řadě nebodoval. Naposledy však udeřil v prodloužení utkání proti Ottawě a svým Bruins vystřelil výhru 3:2. Aktuálně má na kontě 25 branek.