Nejnovější zprávy: V Ostravě se dnes testovalo 4567 dětí, pozitivní byly dvě ​Poruba bude mít opět fontánu! V upraveném parku u Domu kultury Poklad

Kultura

Zakladatel festivalu Beats for Love Kamil Rudolf je osobností roku!

​Kamil Rudolf, zakladatel festivalu Beats for Love, získal ocenění Český Goodwill za rok 2020.

Foto: Český Goodwill

Na zlatou příčku jej katapultoval nejvyšší počet hlasů od široké veřejnosti. Kamil Rudolf tak získal titul Osobnost Český Goodwill 2020 a z Prahy do Ostravy přivezl pomyslného firmového Oscara.

Veřejnost svými hlasy ocenila především aktivitu Kamila Rudolfa a jeho týmu z Love Production při přípravě největšího tanečního festivalu v srdci Evropy, Beats for Love.

Akce pro desítky tisíc fanoušků z různých koutů České republiky i okolních států má na kontě už sedm ročníků a stovky vystoupení hvězd světového formátu.

Kromě hudby jsou nedílnou součástí festivalu i charitativní projekty dlouhodobě podporující jednotlivce v těžkých životních situacích i vybrané organizace.

Festival je také pravidelným držitelem titulu Čistý Festival, který potvrzuje jeho zodpovědný přístup k ekologii.

Dále společnost Love production provozuje například jeden z nejdéle fungujících hudební klubů v České republice a podílí se či pořádá další řadu kulturních a společenských akcí.

„Jsem moc rád, že ocenění Český Goodwill putuje právě do oblasti kultury. Velice si toho vážím o to víc, že se loni festival nemohl uskutečnit ve své tradiční podobě. Je to pro mě potvrzení, že kultura a umění jsou pro lidi zásadní, a my s naším týmem uděláme všechno proto, ať je další ročník ten nejlepší v historii našeho festivalu,“ slíbil a poděkoval veřejnosti Kamil Rudolf.

Zdůraznil, že Český Goodwill vnímá jako ocenění pro celý svůj tým a v podstatě i celé kulturní odvětví, které bylo současnými opatřeními v rámci Covid 19 postiženo nejvíce.

Veřejnost letos nominovala celkem 101 osobností, do užšího výběru postoupilo 62 z nich. Spolu s Kamilem Rudolfem byli v různých kategoriích oceněné také osobnosti z tradičního podnikatelského prostředí, inovativních počinů nebo zástupci projektů se sociálním přesahem.

Český Goodwill oceňuje od roku 2013 podnikatele a firmy, kterých si lidé váží. Zdůrazňuje jejich odpovědný přístup k podnikání, morální kvality a poctivou práci. Ocenění Český Goodwill je primárně založeno na nominacích veřejnosti, která také rozhoduje o titulu Osobnost.

Více informací na www.cesky-goodwill.cz.