Gastronomie
05/04/2019 Tomáš Svoboda

Za výčepem opět vládne žena! Radegast nejlíp čepuje Denisa Kubíčková

Vítězkou 5. ročníku prestižní soutěže Radegast Mistr výčepní 2019 se ve čtvrtek večer v Dolních Vítkovicích stala teprve osmnáctiletá Denisa Kubíčková z Brna, která ve finále dokázala mimo jiné načepovat čtyři parádní hladinky za minutu.

Do dvoudenního finálového kola, které odstartovalo ve středu teoretickými testy a prohlídkou pivovaru v Nošovicích, se probojovalo celkem 20 výčepních z celé republiky.

Ve čtvrtek se mezi sebou utkali v industriálních prostorách vítkovického Brick House, kam stejně jako loni zavítali také fanoušci a podporovatelé jednotlivých soutěžících. Těšit se mohli na soutěž samotnou, ale i na školu čepování piva nebo na koncert kapely Mňága a Žďorp.

Do večerního superfinále postoupilo osm nejlepších, kteří museli v napínavém vyřazovacím systému prokázat dovednosti nejen v čepování, ale také v přípravě výčepu nebo v prezentaci před porotou.

O titulu Radegast Mistr výčepní 2019 se rozhodovalo mezi Denisou Kubíčkovou z brněnské restaurace Tusto Titanium a Petrem Jeřábkem z novojičínského podniku Boss.

Po mimořádně vyrovnaném souboji a výsledném hodnocení poroty, které bylo velmi těsné, se mohla radovat zástupkyně něžného pohlaví.

„Byla to velká výzva, ale když přišla možnost soutěžit, hned jsem řekla, že do toho jdu. Byla to šance ukázat, co ve mně je. V čepování piva Radegast, které mi moc chutná, se chci dál zdokonalovat. Chtěla bych poděkovat všem, kteří mě podporovali,“ řekla vítězka.

V soutěži pro ni byly nejtěžší teoretické testy. Přestože se práci výčepní věnuje teprve necelý rok, ve finále dokázala, že nadšení a schopnost se ukázat je někdy důležitější než letité zkušenosti.

Na jejich dostatek se mohl spolehnout celkově druhý Petr Jeřábek, který se do finále dostal už v minulém roce.

„Finále je vždycky velkolepé, ale letos bylo ještě o několik úrovní výš. Líbilo se mi, jakým stylem se vybíralo mezi posledními osmi. Bylo to kreativní. Skončil jsem na druhém místě, chyběl kousíček, ale nedá se nic dělat, vždycky musí být někdo druhý,“ uvedl výčepní z Nového Jičína.

Druhé místo v republice mezi výčepními Radegastu bere jako obrovský úspěch a věří, že se mu díky ocenění podaří přilákat na vynikající čepované pivo ještě více lidí.

Na třetím místě se umístil Martin Kružík, který je kolegou letošní mistryně výčepní. Podle předsedy poroty a obchodního sládka Radegastu Romana Šolce ve finále rozhodovaly maličkosti.

„Rozdíly mezi soutěžícími byly minimální. Viděli jsme, že všichni umí výborně čepovat, ale vystoupit před lidmi a kamerami je něco jiného než být v hospodě. Roli tak hrála nervozita i to, zda výčepní dovedl prodat sám sebe, svoji restauraci a produkt, který lidem nabízí,“ zhodnotil předseda poroty.

Vítězka Denisa Kubíčková v 5. ročníku soutěže Radegast Mistr výčepní navázala na loňský triumf Hany Baniové z ostravské pivnice Assen a potvrdila, že za výčepem dál vládnou šikovné ženy.

Sdílejte článek