Nejnovější zprávy: Perušič a Schweiner v Ostravě vyhráli skupinu, v sobotu je čeká čtvrtfinále Oprava tajemné Grossmannovy vily odhalila dřevomorku i historické malby

Byznys

Za ryby si letos připlatíme. Víme, o kolik

​Rybníkářská společnost Chov ryb Jistebník zahájila prodej ryb na svých sádkách v Jistebníku na Novojičínsku.

Ilustrační foto: Miroslav Hodeček

V prodeji jsou zejména kapři, tolstolobici a candáti. Ceny se oproti loňsku mírně zvedly, za kilogram kapra dají lidé 95 korun, před rokem to bylo 89 korun, řekl jednatel společnosti Jan Stehlík.

"Ceny se mírně zvýšily vzhledem k inflaci a růstu veškerých nákladů," řekl jednatel. Oproti loňsku jsou letos ryby menší. "Byl chladnější rok, takže jsou ryby trošku menšího vzrůstu," řekl Stehlík.

V říjnu se budou ryby na sádkách prodávat jen v pátky od 08:00 do 16:00 a soboty od 08:00 do 12:00. Kilogram tolstolobika přijde na 50 korun a kilogram candáta na 375 korun.

Na sádkách jsou k dostání také nástražní rybky, a to kilogram za 150 korun. V omezeném množství by mohli být v prodeji také amuři, sumci, štiky či líni. "Většina ryb by měla být v prodeji při výlovu rybníka Bezruč,“ řekl Stehlík.

Bezruč je s rozlohou 75 hektarů největším rybníkem v Moravskoslezském kraji. Jeho výlov je naplánován na 5. až 7. listopadu. "Jestli u toho letos bude nějaký doprovodný program a podobně, bude záležet na aktuální koronavirové situaci," řekl jednatel.

Rybářství podle něj jinak koronavirová pandemie nějak zásadně neovlivnila. Vládní protiepidemická omezení měla letos výrazný dopad hlavně na velikonoční prodej ryb.

"Dorazili jenom zákazníci z okolí, ale nemohli přijet lidé z jiných okresů, protože v té době platil zákaz pohybu mezi okresy," řekl Stehlík.

Firma vyloví ročně okolo 150 tun ryb. Většina jejích rybníků se nachází v Chráněné krajinné oblasti Poodří.

Zavřít reklamu