Cestování
30/06/2023 Redakce PATRIOT

Z Polska až na okraj Evropy. A na letiště z Ostravy zdarma

Moravskoslezský kraj je s Polskem úzce spjat. Polsky se dorozumíme my i naše děti. Jezdíme tam nakupovat, na wellness i lyžovat, teď se naši sousedé ale ukázali jako ideální startovní čára pro letecké dovolené.

Z Katovic a Krakova se můžete rozletět do nejzajímavějších destinací Evropy a s cestovkou Radynacestu.cz navíc neřešíte ani otázku, jak se na letiště k polským sousedům dopravit.

Cestovní kancelář Martina Šimka Radynacestu.cz hledá způsoby, jak dopravu z Ostravy napříč Evropou urychlit a zpříjemnit. Naštěstí se možnosti rozšiřují, a tak krom spolupráce s letištěm Leoše Janáčka v Ostravě vzniká malé česko-polské přátelství s letišti v Krakově a Katovicích. „Z Ostravy vás vezmeme až do Ameriky. Zaletíte si za tím nejlepším z New Yorku a bydlet budete přímo na Manhattanu. Létáme také do Londýna za Harrym Potterem či křídovými útesy a krásami Brightonu. Další možností je spojit Londýn s návštěvou Windsoru,“ vyjmenovává Petra Dorčáková z CK Radynacestu.cz zájezdy s odlety z Ostravy.

V případě, že máte adresu na území Ostravy, otevírá se vám možnost letět s cestovkou Radynacestu.cz také z Krakova či Katovic, tedy z letišť na mezinárodní úrovni, která se za posledních deset let stala konkurenty Vídně nebo Bratislavy. „Až na letiště vás dopravíme zdarma naším vozem. Vaše dovolená tak jednoduše začíná už před vchodem domu, kde na vás bude čekat náš řidič a pomůže vám se zavazadly,“ představuje Martin Šimek službu, která Ostravákům přibližuje svět.

Co ale nastane, když bydlíte pár kilometrů za hranicí Ostravy? „Jedno­duše nám při rezervaci zájezdu dáte vědět, že byste rádi, abychom vás na letiště dovezli, a my vám vypočteme částku za dopravu, která bude vždy výhodnější než třeba doprava taxíkem,“ vysvětluje Šimek. Samozřejmě je tady možnost dopravit se na smluvené místo, zpravidla na parkoviště u Krajského úřadu v Ostravě, po vlastní ose. Tady vás řidič Radynacestu.cz vyzvedne a dopraví na letiště v Katovicích a Krakově zdarma v rámci ceny zájezdu.

Kam se vypravit

Z polského Krakova je to jen pár hodin k tajemnému jezeru Loch Ness, za krásami skotského venkova a „výkladní skříně Skotska“ Edinburghu. Stejně tak se můžete přenést do drsného kraje Irska za středověkými hrady a asi tím nejlepším tmavým pivem vůbec do slavného Temple baru v Dublinu.

Do Norska za kouzelnou přírodou fjordů, trolích stezek a vyhlídkou z 371 metrů vysokého olympijského skokanského můstku v Oslu můžete opět mířit přímo z Krakova a nepřekročit tak hranici dvou hodin letu. Láká-li vás další skandinávská země, Švédsko, vydejte se i sem a nenechte si ujít nejstarší skanzen na světě ve Stockholmu, městě postaveném na tisícovce ostrovů.

Z Katovic či Krakova je snadná cesta také do Itálie, třeba za římskými památkami, nejmenší kávou na světě i pověstnou zmrzlinou. Slavná pláž Barceloneta ve městě Antoni Gaudího vám bude z polských letišť na dosah, stejně jako otočná věž Euromast v Holandsku, ze které si prohlédnete přístavní město Rotterdam.

Do Francie můžete zavítat z Krakova a prohlédnout si zahrady ve Versailles, kudy se procházel už král Slunce Ludvík XIV., či posnídat bagetu (nekrájet, nalámat!) ve stínu Eiffelovy věže v Paříži. No a do Belgie, sídla Evropské unie, opět můžete mířit z Krakova a prozkoumat pohádková města Bruggy, Gent nebo Brusel, která intenzivně voní po čokoládových pralinkách a nových zážitcích.

Sdílejte článek