Komentáře
29/01/2022 Jaroslav Baďura

Z kopřivnického koupaliště zmizí tobogán, město ale koupí trampolínu a banán

​Návštěvníci kopřivnického koupaliště se letos budou muset obejít bez tobogánu.

Radní rozhodli, že provizorní opravy atrakce nejsou vhodným řešením, a odstartovali přípravy komplexní rekonstrukce celého sportoviště. Jako částečná kompenzace pro letošní sezonu byly pro děti zakoupeny nafukovací herní prvky.

Tobogán je na koupališti již od roku 1995 a pravidelná posezónní kontrola ukázala, že jeho stav neumožňuje další bezpečné užívání. Důvodem je zejména koroze ocelové konstrukce tobogánu i přístupového schodiště.

„V kritickém stavu jsou například nosná ramena tobogánu, u nichž může být koroze příčinou zhroucení. Pokud bychom provedli opravu pouhou výměnou zkorodovaných dílů, nebylo by to příliš účelné a dlouhodobé řešení. Rozhodli jsme se tedy neutrácet za provizorní opravy, tobogán necháme před letošní sezonou z bezpečnostních důvodů odstranit a budeme usilovat o komplexní rekonstrukci celého areálu,“ uvedl místostarosta René Lakomý.

Radnice již pracuje na zadávacích podmínkách pro architektonickou studii. Náklady rekonstrukce nelze v tuto chvíli odhadovat, ale určitě se budou pohybovat v řádech desítek milionů korun. Z toho důvodu město zvažuje rozdělení úprav do několika etap a pokusí se získat i dotační zdroje.

„Aby měly děti o zábavu postaráno i letos, koupili jsme nafukovací trampolínu a banán. Věříme, že tyto atrakce se malým návštěvníkům budou líbit a aspoň trochu jim vynahradí oblíbený tobogán," uvedl Lakomý.

"Do budoucna samozřejmě počítáme s novými atrakcemi i relaxačními prvky odpovídajícími aktuálním trendům a bezpečnostním normám. Také bychom rádi zachovali alespoň jeden padesátimetrový bazén pro kondiční plavání, který mnohá koupaliště nemají. Možnost ovlivnit budoucí podobu sportoviště chceme dát i občanům,“ doplnil místostarosta.

Sdílejte článek
zavřít reklamu
Reklama