Nejnovější zprávy: Dubina má zmodernizovanou tramvajovou trať. Bude tišší, rychlejší i levandulová Poruba doma ve šlágru nestačila na Vsetín. V sobotu vyzve Prostějov

Sport

Výročí: Od ​1. prosince 1929 nese hokejový klub jméno Vítkovice

V neděli 1. prosince 1929 se konala ustavující schůze hokejového odboru Sportovně společenského klubu Vítkovice (předchůdce současného HC Vítkovice Ridera).

Jeden z nejstarších snímků týmu SSK Vítkovice na kluzišti u Sportovního pavilonu, pravděpodobně začátek roku 1930. Zdroj: archiv HC Vítkovice Ridera

Vítkovický hokej vznikl přechodem kompletního týmu SK Moravská Ostrava, od něhož se také odvozuje tradiční rok založení klubu 1928.

V polovině 30. let se vítkovičtí hokejisté poprvé probojovali mezi nejlepší týmy v Československu. Klub se podílel v letech 1936–1937 na založení československé ligy.

V nejvyšší československé, respektive české hokejové soutěži odehrály Vítkovice dosud 62 sezon, získaly dva tituly mistrů republiky 1952 a 1981, devětkrát se umístily na druhém a čtyřikrát na třetím místě.

S existencí klubu je spojena nepřeberná řada hráčů, za všechny lze jmenovat mimořádně úspěšné čs. reprezentanty z 60. let 20. století Josefa Mikoláše, Jana Kaspera a Miroslava Vlacha.

Jejich symbolické dresy zaujímají čestné místo pod střechou nynější Ostravar Arény.