Nejnovější zprávy: Perušič a Schweiner v Ostravě vyhráli skupinu, v sobotu je čeká čtvrtfinále Oprava tajemné Grossmannovy vily odhalila dřevomorku i historické malby

Společnost

Výjezd strážníků se změnil v boj o život. Muž měl zástavu srdce a nedýchal

Zdánlivě banální výjezd ostravských strážníků se změnil v boj o záchranu života muže, který měl zástavu srdce a nedýchal.

Ilustrační foto: se souhlasem Městské policie Ostrava

Na Silvestra, krátce před jedenáctou hodinou dopolední, vyjížděla hlídka strážníků do Ostravy-Mariánských Hor na ulici V zátiší k ležícímu muži na chodníku.

Čtyřiašedesátiletý muž ležel na břiše. Po jeho přetočení na záda hlídka zjistila, že muž má promodralé rty a tvář, nereaguje na jakékoliv podněty. Strážníci rovněž zjistili, že muž nedýchá a má srdeční zástavu," uvedl mluvčí policistů Jindřich Machů.

Strážníci tak ihned začali s nepřímou masáží srdce, ve které se vzájemně střídali. Místem zároveň projížděla hlídka dopravní policie, která strážníkům poskytla součinnost v podobě automatického defibrilátoru. Vzhledem k tomu, že po napojení muže na automatický defibrilátor nebyl doporučen výboj, strážníci pokračovali v nepřímé srdeční masáži. V té se střídali společně s kolegy z dopravní policie," řekl Machů.

Po příjezdu zdravotníků strážníci dále pokračovali v nepřímé srdeční masáži ve spolupráci se zdravotníky. Fyzicky náročnou nepřímou masáž srdce tak střídavě prováděli déle než patnáct minut. Muže s obnovenou srdeční činností převezli zdravotníci do Městské nemocnice v Ostravě," dodal Machů.

Zavřít reklamu