Nejnovější zprávy: Zlatá tretra odhalila hlavní hvězdu. Do Ostravy dorazí létající tyčkař Duplantis Povodí Odry otevře nepřístupná místa, veřejnosti zpřístupní tři přehrady

Společnost

Vydávali se za falešného policistu a bankéře, mladého muže tím připravili o 700 tisíc

V minulém týdnu policisté z Nošovic přijali oznámení od mladého muže, který se stal obětí podvodu falešného bankéře a policisty. Přišel tak o své úspory.

Ilustrační foto: Pixabay.com

Dosud neznámý pachatel vydávající se za bankéře telefonicky kontaktoval poškozeného a chtěl s ním projednat údajný úvěr, který si měl sjednat. Když mu muž řekl, že si úvěr nesjednal, sdělil mu, že se stal nejspíš obětí podvodu a přepojil ho na kolegu, který má na starosti bezpečnost. Ten mu následně začal dávat instrukce, co udělat, aby nepřišel o své peníze na účtu.

Poškozený tak dle jeho pokynů šel na pobočku banky a vybral své úspory. Poté peníze vložil do bitcoinmatu pod QR kódem, který mu byl zaslán. Mezitím mu volal také údajný kriminalista, který mu sdělil, že byl s jeho občanským průkazem spáchán trestný čin a že předá jeho kontakt kolegům, kteří se mu ozvou. Pak si dle dalších instrukcí „pracovníka banky“ měl sjednat co možná nejvyšší úvěr, aby údajně nikdo nemohl disponovat s předchozím falešným úvěrem.

Poškozený se tak osobně dostavil na pobočku banky, a aniž by si zde ověřil pravdivost tvrzení volajícího bankéře, sjednal si úvěr. Následně peníze vybral a pod dalšími zaslanými QR kódy opět vložil do bitcoinmatu.

„Mladý muž tak přišel celkem o více než 700 tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu,“ uvedla policejní mluvčí Kateřina Kubzová.