Nejnovější zprávy: Stíny horkého léta využily krásy Štramberka i okolí ​Zámek v Raduni slaví 700 let festivalem plným chutí a vůní

Společnost

Všech 119 ostravských testů na koronavirus bylo negativních

Pracovníci laboratoře Zdravotního ústavu v Ostravě dnes provedli 21 rozborů vzorků testovaných na koronavirus. Všechny byly negativní.

Ilustrační foto: szu.cz

Celkem ústav dosud provedl 119 testů, všechny s negativním výsledkem, řekl Jakub Mrázek ze Zdravotního ústavu v Ostravě. Česko má nyní 26 potvrzených pacientů s nákazou koronavirem. Jedním z nakažených je roční dítě.

Vzorky, které se v Ostravě testují, nepocházejí jen z Moravskoslezského kraje. V sobotu například testovali i 13 vzorků z Jihomoravského a sedm ze Zlínského kraje.

"V současné době máme u nás pět vzorků, které ještě čekají na výsledky," dodal Mrázek. Podle něj testy budou hotové dnes po 19:00.

Testovat vzorky na koronavirus může v Ostravě nově i soukromá laboratoř Agellab. Ve čtvrtek jí to povolil Státní zdravotní ústav. S testy zřejmě začne v pondělí.

Počet nakažených novým typem koronaviru v Česku dnes stoupl na 21, testováno bylo více než 500 lidí.

V Moravskoslezském kraji jsou pro případ potřeby ve zvýšené pohotovosti tři nemocnice s infekčními odděleními.

Celkově je na infekčních odděleních ve Fakultní nemocnici Ostrava, Slezské nemocnici v Opavě a Nemocnici s poliklinikou Havířov k dispozici 146 infekčních lůžek.

Reklama ×