Kultura
19/03/2023 Petr Sobol

Vražda v Těšíně! Začalo natáčení druhé řady Stínů v mlze

V pátek se na vlakovém nádraží v Českém Těšíně odehrálo pořádné drama. V jednom z vagonů bylo nalezeno mrtvé tělo. Právě tak odstartovalo natáčení druhé řady úspěšného seriálu Stíny v mlze.

První dvanáctidílná řada seriálu, který se natáčel na Ostravsku, získala nominaci na Českého lva. Česká televize proto neváhala a rozhodla se pro natočení druhé série. „Tu první sledovalo v průměru 1,5 milionů diváků,“ řekla pro patriotmagazin.cz kreativní producentka seriálu Kateřina Ondřejková.

Obsazení hlavních rolí detektivů zůstalo stejné. Magdu Malou hraje Petra Špalková, detektiva Martina Černého Jiří Vyorálek. „Navázali jsme tam, kde jsme se naposledy rozloučili. Je to bezvadné, až na zimu a ranní vstávání se nám pracuje velmi dobře. Je tady spousta skvělých herců a skoro stejný štáb,“ pochvaloval si během natáčení v Českém Těšíně režisér Radim Špaček.

Ostravské televizní studio bude i tentokrát seriál natáčet v Moravskoslezském kraji. Štáb zavítá do Ostravy, Frýdku-Místku, Opavy nebo do Beskyd. „Těch lokací bude mnoho, řadu míst ještě hledáme. Nejsou dopsané všechny scénáře, musíme dopsat i poslední dvanáctý díl, který bude pořádný thriller,“ nalákala diváky Ondřejková

První epizoda druhé řady se natáčela na vlakovém nádraží v Českém Těšíně, kde bylo v jednom z vagonů nalezeno tělo mrtvé ženy. „Detektivové dorazí na místo, mají oběť, ale neví nic, čeho by se měli se chytit. Hledají stíny v mlze,“ přiblížila natáčení kreativní producentka seriálu.

Roli zastřelené oběti dostala herečka Leona Skleničková. „V určitý moment už se nehýbete a zíráte mrtvě vpřed – jak nejlépe to umíte,“ svěřila se.

Druhá série navazuje na tu premiérovou zhruba po třech letech. A od té doby se spousta věcí změnila. „Kromě pátrání po zločincích divákům ukazujeme taky osobní životy hlavních postav. Ty se budou měnit. Ovšem co všechno se změní, to si ještě nechám pro sebe,“ usmála se Kateřina Ondřejková. „V první řadě byl hlavním antagonistou bývalý vězeň, který se snažil pomstít Magdě Malé. Antagonistu máme i nyní. Tentokrát sice nebude ohrožovat hlavní postavu, i tak ale dá detektivům pořádně zabrat,“ dodala.

Úvodní řada diváky zavedla do prostředí dětských gangů, motorkářů, pašeráků, youtuberů či realitních makléřů. Také nové díly odhalí různá prostředí a sociální vrstvy. Ovšem spíše než o příbězích z podsvětí bude o životech obyčejných lidí, kterým se nedaří, nebo se ocitli ve špatný čas na špatném místě.

„Jsem ráda, že se Česká televize rozhodla v seriálu pokračovat. První řada se natáčela během covidu, což nás semklo dohromady, Možná více než jiná natáčení. Byli jsme odkázání jeden na druhého, sešla se fajn parta lidí, je tady legrace. Užívám si, že hraju pracovně i celkově vyrovnanou racionální ženu,“ řekla držitelka tří Českých lvů Petra Špalková, která si v seriálu zahrála i se svou dcerou.

Natáčení druhé řady Stínů v mlze bude probíhat až do konce listopadu.

Sdílejte článek