Nejnovější zprávy: V Ostravě se dnes testovalo 4567 dětí, pozitivní byly dvě ​Poruba bude mít opět fontánu! V upraveném parku u Domu kultury Poklad

Sport

​Volejbalisté Ostravy vybojovali postup do čtvrtfinále, Beskydy budou hrát předkolo

Volejbalisté VK Ostrava postoupili přímo do čtvrtfinále extraligového play off, zatímco celek Black Volley Beskydy z Frýdku-Místku bude hrát předkolo.

Foto: vkostrava.eu

Takový je hlavní rezultát po skončení základní části nejvyšší soutěže mužů.

Ostravský celek obsadil po dvaadvaceti odehraných kolech šesté místo, čímž mezi jistými účastníky čtvrtfinále doplnil elitní kluby Karlovarska, Jihostroje České Budějovice a Dukly Liberce, ale také Lvy Praha a SKV Ústí nad Labem.

Jelikož první tři týmy byly výsledkově odskočené od ostatních, je pozice Ostravy velmi dobrým počinem. Ve čtvrtfinále narazí ostravští volejbalisté na favorizovanou Duklu Liberec.

Dobrou prověrkou před vyřazovacími boji bylo vítězství nad VK Lvi Praha v posledním kole základní fáze extraligy.

„Celý zápas jsme dobře útočili z vysokých nahrávek, přitom tým Prahy se snažil zatlačit nás podáním. Shrnutí je jednoduché: zvládli jsme i tento důležitý zápas na závěr dlouhodobé části,“ konstatoval ústravský trenér Jan Václavík na svazovém webu.

Cenil si faktu, že jeho svěřenci neklesli do kolen ani v koncovce prvního setu, kdy prohrávali o čtyři body. „Přesto jsme vývoj otočili, což byla vzpruha do dalšího průběhu utkání,“ dodal Václavík.

Srdnatý výkon Ostravy uznal i kapitán české reprezentace a lídr VK Lvi Praha Jakub Janouch.

„Sportovně gratuluji soupeři k vítězství. Od druhého setu nás Ostrava přehrála a převzala taktovku zápasu. Určitě je zaslouženě v play off,“ mínil Janouch.

Salon prožil hořký návrat do Ústí

Pro trenéra Beskyd Jakuba Salona byl velmi prestižní duel na palubovce Ústí nad Labem. V jeho dresu strávil jako hráč řadu sezon a ještě v minulé sezoně vedl ústecký celek z trenérské lavičky. Návrat „domů“ mu ale zhořkl kvůli porážce 1:3.

„To, co jsme si řekli, jsme splnili jen do poloviny druhého setu. Ústí se pak rozehrálo k velkému výkonu, v něm dominoval Bornemann. Takříkajíc jsme pak ze zápasu odešli. V Ústí jsme prostě neuspěli a současně musím vyslovit na adresu soupeře respekt, že se dostal do play off z pátého místa,“ poznamenal Salon na svazovém webu.