Nejnovější zprávy: Sdílko je zpátky. Do Poruby míří regionální prodejci, workshopy i kavárna Vražda v Porubě! Třicetiletý muž včera zabil mladou ženu

Společnost

Voda zalila sklepení Městské nemocnice Ostrava. Zvažuje se přesun pacientů

​Hasiči od dnešního rána zasahují v Městské nemocnici Ostrava, kde voda zatopila sklepní prostory oddělení hemodialýzy.

Ilustrační foto: ZHS MSK

S největší pravděpodobností se voda do sklepa dostala kvůli prasklému potrubí. Zdravotnické zařízení nyní řeší, zda bude nezbytné přesunout část pacientů, řekli mluvčí hasičů Lukáš Popp a mluvčí nemocnice Andrea Vojkovská.

"Kolem 08:30 jsme obdrželi žádost o spolupráci při čerpání vody v Městské nemocnici Ostrava. Jedná se o prostor zhruba 40 krát 20 metrů a voda dosahovala odhadem do výšky 70 centimetrů," uvedl Popp.

Dodal, že ze sklepních prostor bylo nutné odčerpat okolo 500 až 600 kubíků vody. Hasiči nasadili šest čerpadel a před 14:00 zásah stále pokračoval.

"Jakmile se voda vyčerpá a zjistí se zdroj, tak bude nasazeno deset vysoušečů," uvedl Popp. Dodal, že v části areálu bylo nutné odpojit elektřinu, ale hasiči v místě mají náhradní zdroj.

Mluvčí nemocnice dodala, že za havárii pravděpodobně může prasklé potrubí. Kolem 15:00 by mohlo být jasné, zda bude nezbytné část pacientů přestěhovat.

Podle Poppa jsou ale hasiči schopni nemocnici zajistit velkou elektrocentrálu pro náhradní zdroj elektřiny.