Nejnovější zprávy: Perušič a Schweiner v Ostravě vyhráli skupinu, v sobotu je čeká čtvrtfinále Oprava tajemné Grossmannovy vily odhalila dřevomorku i historické malby

Sport

​Vlastní gól a prohra. Ostravský Fillo prožil hořký návrat do Teplic

V české první fotbalové lize odehrál současný obránce ostravského celku Martin Fillo 309 zápasů a vstřelil v nich 51 gólů.

Martin Fillo. Foto: fcb.cz

Už díky této výmluvné statistice patří k nejzkušenějším hráčům v nejvyšší soutěži. Jenže v duelu minulého ligového kola v Teplicích prožil v sobotu hořký návrat do místa svého předchozího působiště.

Martin Fillo si dal vlastní branku, po níž Baník Ostrava prohrál 1:2. „Horový zápas pro mě, hororový moment,“ líčil fotbalista v nahrávce pro média svoje pocity po nešťastném vystoupení na severu Čech.

Tedy na stadionu, který byl pro něj takřka tři roky domácím prostředím. Fillo působil v Teplicích v letech 2015-2017, byl jedním z lídrů tehdejšího týmu.

Dokázal se tam prosadit po boku Alexe Krále (nyní Spartak Moskva), Jana Kroba a Michala Jeřábka (oba Jablonec), Jakuba Hory (Riga), Davida Vaněčka (Maďarsko), Jana Rezka (Příbram) a dalších.

V Teplicích z té doby stále účinkuje ex-vítkovický brankář Tomáš Grigar. Za Teplice zaznamenal Fillo dvaadvacet gólů.

Těžké chvíle v obraně

„I když jsem nehrál za Baník Ostrava na teplickém hřišti poprvé, na utkání jsem se těšil,“ přiznal Fillo, jenž působí v Ostravě od ledna 2018 a jeden ze svých prvních zápasů v baníkovském dresu odehrál shodou okolností hned v únoru téhož roku zrovna v Teplicích.

Zatímco při teplickém angažmá měl ofenzivní úkoly a nastupoval ve středové řadě s útočnými ambicemi, v Ostravě zaujal místo v obranné řadě. A tak se častěji pohybuje i před svým brankářem, kde dochází ke složitým situacím a těžkým chvilkám.

„Už v první půli jsem tam měl nepříjemný okamžik, ale Honza Laštůvka to v bráně stačil vyřešit. Bohužel ve druhém poločase přišel ten vlastní gól. Je mi to moc líto, navíc záhy mě trenér sundal ze hřiště,“ smutnil Fillo.

Kromě Filla byl zápas na severu Čech specifický i pro ostravského útočníka Romana Potočného, který právě v týmu Teplic začal svoji prvoligovou kariéru. Vždycky má na půdě svého někdejšího klubu velkou motivaci, což prokazoval i při startech za Slovan Liberec.

Ostravští nastoupili už bez dvou hráčů dosavadního kádru. Po odchodu útočníka Tomáše Smoly do Rumunska vedení Baníku uvolnilo záložníka Rudolfa Reitera do Zbrojovky Brno.

Zavřít reklamu