Sport
24/05/2019 Tomáš Svoboda

Vítkovický fotbal oslaví 100 let exhibicí i utkáním v retro dresech

Letos slaví vítkovický fotbal 100 let od svého založení v roce 1919. Jarním vyvrcholením je velká akce, která se koná na ostravském Městském stadionu v sobotu 25. května od 11:00.

Na programu bude dětský den, zápas vítkovických internacionálů proti „Sigi Teamu“ a soutěžní duel s Pardubicemi v retro dresech mistrů z roku 1986.

„Rád bych na Městský stadion pozval všechny fanoušky fotbalu, protože to opravdu bude stát za to,“ říká Roman Galač, člen představenstva MFK Vítkovice.

Ostravský druholigový klub pro fanoušky na sobotu přichystal nejprve dětský den, který od 11:00 nabídne nejrůznější atrakce. V plánu je také společné focení všech účastníků na hlavním hřišti.

Následně od 12:30 začne exhibiční zápas internacionálů, při kterém budou v akci osobnosti nejen vítkovické kopané.

Účast přislíbili kluboví velikáni jako Lubomír Vlk, Jiří Bartl, Alojz Grussmann, Miroslav Kadlec, Luděk Kovačík, Marek Trval, Jiří Šourek či Jindřich Kušnír.

Proti nim se postaví výběr bývalých hvězd českého fotbalu, který budou tvořit Horst Siegl, Jiří Novotný, Patrik Berger, Jan Koller či Ladislav Vízek.

V 15:00 pak nastoupí MFK Vítkovice k závěrečnému druholigovému duelu sezóny, ve kterém vyzvou soupeře z Pardubic.

„Jsme na pozicích, kde jsme chtěli být. Poslední domácí utkání ovšem chceme zvládnout a oslavy okořenit vítězstvím. Byli bychom rádi, kdyby bylo více lidí. Tímto bych je i já rád pozval,“ doplňuje vítkovický asistent trenéra Miroslav Paul.

Vítkovičtí, kteří se během jara usadili na osmém místě tabulky, utkání odehrají v replikách historických dresů z roku 1986.

Unikátní dresy si budou moci příznivci klubu zakoupit a podpořit tak dobrou věc. Výtěžek z prodeje bude o poločase utkání předán zástupci vybrané neziskové organizace.

Patronem všech akcí věnovaných vítkovickým oslavám je reprezentační gólman a odchovanec ostravského klubu Tomáš Vaclík, který poslal svůj vzkaz prostřednictvím videa.

Sdílejte článek