Sport
27/05/2019 Tomáš Svoboda

Vítkovické století: Oslavy přinesly velké setkání legend i výhru nad Pardubicemi

Velmi příjemný a pohodový byl sobotní program na ostravském Městském stadionu, kde si fotbalisté Vítkovic připomínali letošní výročí 100 let od založení klubu.

Důležitou součástí oslav bylo velké setkání bývalých hráčů Vítkovic, kteří se po poledni utkali v exhibičním zápase se Sigi Teamem.

Fanoušci mohli v akci vidět například členy mistrovského týmu z ročníku 1985/1986 jako třeba Jiřího Šourka nebo Jiřího Bartla. Dorazily také další osobnosti jako Lubomír Vlk či Miroslav Kadlec.

Na druhé straně za tým Horsta Siegla hráli Vladimír Šmicer, Ladislav Vízek, Radoslav Látal, Jiří Novotný, Petr Samec nebo Miroslav Matušovič.

Po zábavné exhibici, která skončila remízou 3:3, následovalo závěrečné druholigové utkání sezóny 2018/2019.

MFK Vítkovice si v něm před zraky více než 1 300 fanoušků poradily s Pardubicemi. O výhře 1:0 rozhodl v 65. minutě Roman Holiš.

„Máme za sebou úspěšnou sezónu. Podařilo se nám nasměrovat kluky tím směrem, který jsme jim ukazovali. Velkou roli hrál týmový duch. Získali jsme 40 bodů a já musím celému týmu, každému hráči, poděkovat za celý krásný rok,“ uvedl trenér Jiří Balcárek.

Letošní osmé místo v druholigové soutěži bylo pro klub nejlepším počinem od roku 2003.

Z hlediska oslav 100. výročí se tedy jednalo o důstojný příspěvek, na který budou chtít navázat v příštím ročníku.

Průběh posledního zápasu i atmosféru celého sobotního setkání si můžete připomenout díky fotogalerii reportéra Magazínu PATRIOT Rostislava Recmana.

Sdílejte článek