Sport
04/03/2021 Jaroslav Baďura

​Vítkovice pomáhají: Za vydražené dresy je čistička vzduchu a kosmetika na covidové oddělení

Aukce speciálních hraných dresů z vánočního derby vynesla skvělých 85 000 korun, HC VÍTKOVICE RIDERA z těchto prostředků mohl pro potřeby Fakultní nemocnice Ostrava pořídit čističku vzduchu na covidové oddělení a regenerační kosmetiku pro zdravotníky, kteří na něm slouží.

Hokejové Vítkovice pomáhají. Ostravský klub o Vánocích 2020 nastoupil v atraktivním derby s Třincem ve speciálních dresech, které zdobila jména letošních permanentkářů.

„Je to způsob, kterým chceme poděkovat všem, kteří si i před nejistou sezonou pořídili permici na naše domácí zápasy. Zároveň ale chceme pomoci v klíčovém segmentu, takže speciální dresy ze zápasu s Třincem dáme do aukce, jejíž výtěžek věnujeme na boj s covidem,“ hlásil už v prosinci 2020 výkonný ředitel a člen představenstva HC VÍTKOVICE RIDERA Petr Handl.

Jak bylo slíbeno, tak se také stalo. Vítkovický klub v aukci získal skvělých 85 000 korun, za které mohl pořídit potřebné propriety pro covidové oddělení Fakultní nemocnice Ostrava v Ostravě-Porubě.

„S vedením nemocnice jsme se domluvili, že v závislosti na výši výtěžku aukce pořídíme pro pracovníky jednoho z covidových oddělení buď léčebné krémy na péči o pleť a pokožku trpící dlouhodobým používáním ochranných prostředků a dezinfekce nebo unikátní čističku vzduchu české společnosti Sense Vital Air, která již na některých odděleních nemocnice slouží. Jsme moc rádi, že se naši fanoušci k této naší iniciativě připojili a za dresy našich hráčů utratili v aukci tolik, že jsme nakonec mohli pořídit jak čističku, tak krémy. Společnost JUST CS, u které jsme švýcarské krémy s ohledem na naši vlastní pozitivní zkušenost objednali, byla navíc naším nápadem potěšena natolik, že nám dodala krémy v několikanásobné hodnotě oproti naší objednávce. Čističku pak do sídla klubu dovezl osobně její autor a jednatel společnosti Sense Vital Air Karel Semerák, který je sám velkým hokejovým fanouškem,” vylíčil Petr Handl.

Předání čističky i balíčků se pak účastnili i zástupci A-týmu HC VÍTKOVICE RIDERA, konkrétně kapitán Roman Polák a zkušený Zbyněk Irgl. Oba ještě doplnili kosmetické balíčky podpisovými kartami s autogramy a na krabici čističky vzduchu uvázali symbolickou mašli.

Drahocenný náklad pak naložili k odvozu do Fakultní nemocnice Ostrava. „Moc chceme všem poděkovat za to, že se zapojili do aukce a pomohli nám vybrat takovou částku, kterou můžeme pomoci dobré věci. Je to především zásluha fanoušků,“ děkuje na dálku kapitán Roman Polák.

„Každá pomoc v téhle době je o to cennější. My si vážíme hlavně toho, že se lidé do aukce zapojili a s vědomím, že jejich příspěvek pomůže dobré věci, věnovali v situaci, která není snadná pro nikoho, své prostředky. Obrovské díky,“ doplňuje slova svého spoluhráče Zbyněk Irgl.

Ve Fakultní nemocnici v Ostravě-Porubě měli z darů z Vítkovic velkou radost. „Nás to moc potěšilo. Moc děkujeme, že na nás vítkovičtí hokejisté a jejich fanoušci myslí. Celkově máme díky čističce vzduchu dojem jistoty, že se nám bude pracovat svobodněji a s klidnou duší. Umístíme ji do prostor, kde se nejvíce pohybujeme. A pokud jde o kosmetické přípravky, i ty nám udělaly velkou radost,“ usmívá se Lenka Krupová, vrchní sestra Kožního oddělení FNO, které je momentálně využíváno pro pacienty s onemocněním COVID-19.

„Za celý náš kolektiv, za všechny sestry a zdravotnický personál bych chtěl moc poděkovat. Moc si tohoto daru vážíme, je pro nás velkým přínosem. Jsme rádi, že máme pořád takové zastání veřejnosti,“ vzkazuje Lukáš Spac, všeobecná sestra Kožního oddělení FNO a hned dodává: „Velké poděkování patří fanouškům Vítkovic. Už se i tady u nás těšíme, až si všichni zajdeme společně na hokej a vrátíme se do normálního fungování.“

Předání darů se uskutečnilo kvůli zpřísněným podmínkám na dálku, nicméně hokejisté Vítkovic natočili zdravotníkům v nemocnici videovzkaz, který pak všem na covidovém oddělení FNO udělal velkou radost.

Sdílejte článek
zavřít reklamu
Reklama