Sport
10/10/2020 Josef Pešout

​Vítkovice doma neuspěly. Nebyl to podařený zápas, uznal asistent Stránský

Takříkajíc sestupnou tendenci měly výsledky hokejistů HC Vítkovice v odehraných třech zápasech po startu extraligy.

Na slibné vítězství v Českých Bědějovicích v prodloužení hráči ostravského celku příliš nenavázali v dalších dvou utkáních na domácím ledě.

Prohru s Plzní v prodloužení se marně snažili vítkovičtí hokejisté odčinit v duelu s dalším západočeským klubem HC Energie Karlovy Vary. Zatímco proti rozjetému plzeňskému celku vydřeli aspoň bod, při následném vystoupení na vlastním ledě neuspěli kvůli nezdaru 2:3 v základní hrací době.

Asistent vítkovického trenéra Darek Stránský na nahrávce pro média přiznal zklamání. „Není to moc pozitivní hodnocení. Z naší strany nebyl zápas vůbec podařený. Soupeř prokázal daleko větší drajv a chuť. Snažili jsme se s tím srovnat a reagovat na nepříznivý vývoj, ale nepovedlo se nám bodovat,“ rozebíral porážku s houževnatým protivníkem.

„Věděli jsme, že Karlovy Vary spoléhají na rychlé protiútoky a jejich hráči jsou nebezpeční. Nějakým způsobem jsme se na to připravovali. Bohužel jsme dopustili, aby soupeř měl hodně šancí při přečíslení. Ze všech brejků dali góly, jeden dokonce při vlastním oslabení,“ přemítal Stránský.

Nedali ušmudlaný gól

„ Ubránili jsme sice karlovarské přesilovky, ale v útoku jsme nedotlačili puk do jejich sítě, aby z toho byl alespoň nějaký ušmudlaný gól. To nám chybělo. Byť to podle konečného výsledku 2:3 vypadá, že šlo o velmi vyrovnaný zápas, přece jen jsem tam viděl rozdíl v tom smyslu, že jsme byli o něco slabší,“ konstatoval vítkovický asistent.

Pro Darka Stránského je probíhající sezona výjimečná z několika důvodů. Jednak se v létě vrátil do mateřského klubu, kde už dříve trenérsky působil, a navíc má možnost pracovat na extraligové střídačce po dvou letech. V období 2016-2018 byl totiž asistentem trenérů v Litvínově.

A Vítkovicím po třech odehraných zápasech nastala zase extraligová přestávka.

„Musíme se zaměřit na to, jakým způsobem postupovat v další přípravě. Máme nějaké plány, jak bychom měli trénovat. Pakliže to situace dovolí, a bude to schůdné, nechceme nechat z léta a začátku podzimu nabranou fyzickou kondici odpadnout. Těžké podmínky panují pro všechny,“ pokrčil rameny Stránský.

Sdílejte článek