Nejnovější zprávy: Stračena otevřela v centru Ostravy pekárnu s cukrárnou. Co nová restaurace? Komplikace pro cestující. Do Petřkovic nebudou od pondělí jezdit autobusy

Byznys

Vítkovice Cylinders mění šéfa. Brože střídá Wiśniewski z Polska

Ostravské Vítkovice Cylinders ze skupiny Cylinders Holding bude nově řídit sedmačtyřicetiletý Robert Wiśniewski. Ve funkci v těchto dnech střídá Jiřího Brože.

Robert Wiśniewski se postavil do čela Vítkovice Cylinders. Foto: se souhlasem Vítkovice Cylinders

Robert Wiśniewski je absolventem Slezské technické univerzity. Do čela ostravské firmy se přesouvá ze sesterské polské společnosti Vítkovice Milmet, která poslední tři roky nepřetržitě roste. A to i zásluhou Wiśnievského, který v ní byl odpovědný za zavádění nových výrobních postupů, za investice do nových automatizovaných linek a do robotizace výroby vysokotlakých ocelových lahví. Tento typ produkce je specializací nového generálního ředitele Vítkovic Cylinders prakticky celý profesní život. S výjimkou zhruba tří let, kdy působil jako inspektor polského Bureau Veritas.

„Od Roberta Wiśniewského se ve Vítkovicích Cylinders, ale i v rámci Cylinders Holding, očekává naplňování strategie Cylinders 4.0. Jeho úkolem tedy bude další robotizace a automatizace, vývoj a inovace zejména ve vodíkových aplikacích a ve všech oblastech souvisejících s green deal a cirkulární ekonomikou,“ uvedl Jan Světlík, generální ředitel Cylinders Holding.

Vítkovice Cylinders letos v listopadu vyrobily vysokotlakou ocelovou láhev s pořadovým číslem 16 000 000. Z celkového počtu 16 milionů lahví stihla firma většinu vyrobit za posledních zhruba dvacet let, od privatizace v roce 1999. Celý holding, tedy včetně zahraničních dceřiných firem, vyrábí ročně necelý milion lahví a je rozhodujícím globálním producentem bezešvých ocelových lahví. V roce 2020 dosáhla skupina podle konsolidovaných výsledků obratu v hodnotě 3,7 miliardy korun. Konsolidovaná EBITDA dosáhla úrovně 500 milionů korun.

Do Cylinders Holding patří kromě českých Vítkovic Cylinders také společnosti v zahraničí. Největší z nich jsou v Polsku a Bělorusku. Ostravská dcera, která byla historicky základem celého holdingu, je mimo jiné lídrem ve vývoji svazků ocelových lahví, které pak slouží jako zdroj technických i medicinálních plynů, paliva či energie. V současné době Vítkovice Cylinders produkují vysokotlaké ocelové zásobníky na vodík o největší kapacitě na světě. Prostřednictvím sesterské firmy oslovují ale také domácnosti, a to produkcí 2 až 20litrových lahví s kyslíkem pro dýchání.

Zavřít reklamu